Cruise BrandsCruise Brands
Forgot password?

5 Yıldızlı Crown Princess ile Büyük Britanya

5 Yıldızlı CROWN PRINCESS ile BÜYÜK BRİTANYA

17 Ağustos 2019 ve 29 Ağustos 2019 Tarihlerinde Hareketli

12 Gece – 13 Gün

Southampton/Londra – St. Peter Port/Guernsey (İngiltere) – Cobh/Cork – Dublin (1) (İrlanda) –Belfast (Kuzey İrlanda) – Greenock/Glasgow – Invergordon/Inverness/Loch Ness – South Queensferry/Edinburgh (İskoçya) Le Havre/Normandiya (Fransa) – Southampton/Londra (İngiltere)

1.Gün / İSTANBUL – LONDRA HEATHROW – SOUTHAMPTON (İNGİLTERE)
Atatürk Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde sabah saat 05:00’da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Türk Havayolları’nın TK 1979 no’lu seferi saat 07:45’de Londra Heathrow Havaliman’ına hareket. Yerel saat ile 09:50’de Londra Heathrow Havalimanı’na varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Southampton Limanı’na transfer (110 km). Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından kabinlere yerleşme ve serbest zaman. Gemimiz, Southampton Limanı’ndan saat 17:00’da hareket edecek. Geceleme gemide.

2.Gün / ST. PETER PORT / GUERNSEY (İNGİLTERE)
Gemimiz yerel saat ile sabah 06:00’da St.Peter Limanı’na yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Guernsey turuna katılabilirler. Guernsey Adası’nın başkenti ve 2000 yıllık kadim bir liman olan şehir aynı zamanda İngiltere’nin en çok tarihi özelliklere sahip 20 kentinden birisi olarak gösterilmektedir. Victor Hugo’nun 1855 yılında Guernsey’e yerleşmesiyle adı biraz daha duyulan şehir etrafında ki daha küçük adaları ve doğasıyla eşsiz güzellikte bir gün geçirmenizi sağlayacak. Gemimiz, St. Peter Limanı’ndan saat 16:00’da hareket edecektir.

03.Gün / COBH / CORK (İRLANDA)
Gemimiz yerel saat ile sabah 09:00’da Cobh Limanı’na yanaşacaktır. 1844 -1848 yılları arasında yüz binlerce işsiz İrlandalının yeni bir hayat ümidiyle Amerika için yola çıktığı liman olan Cobh, günümüzde de doğası ve tarihi ile ziyaretçilerini büyülemeye devam etmektedir. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Cork şehir turuna katılabilirler. Gemimiz, Cobh Limanı’ndan saat 18:00’da hareket edecektir.

04.Gün / DUBLİN (İRLANDA)
Gemimiz yerel saat ile sabah 11.00’da Dublin Limanı’na yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Dublin şehir turuna katılabilirler. İrlanda’nın başkenti olan ve Vikinglerin kurduğu bu kentte keşfedilecek 1000 yıllık bir tarih mevcuttur. Bu 21.yy kenti, İrlanda’nın ekonomik mucizesinin de sürükleyici bir gücüdür. St. Patrick Cathedral’i, İrlanda Milli Müzesi ve Guinness Müzesi görülmesi gereken yerler arasındadır. Dublin’in sımsıcak atmosferinde; Grafton Street’teki mağazaların vitrinlerine bir göz atılabilir. Temple Bar publarında en yeni rock orkestralarına kulak kabartırken Guinness biranızı yudumlayabilirsiniz. Gemimiz, bu gece Dublin Limanı’ndan demirli kalacaktır.

NOT: 17 – 29 Ağustos 2019 hareketli programda gemimiz 04:30’da Dublin Limanı’na yanaşacaktır.

05.Gün / DUBLİN (İRLANDA)
Kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği turlara katılabilir. Gemimiz bu gece 22:00’da limandan hareket edecektir.

Not: 29 Ağustos 2019 hareketli programda gemimiz 15:30’da limandan hareket edecektir.
Not: 17 Ağustos 2019 hareketli programda gemimiz 17:30’da limandan hareket edecektir.

06.Gün / BELFAST (KUZEY İRLANDA)
Gemimiz yerel saat ile sabah 09:00’da Belfast Limanı’na yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Belfast şehir turuna katılabilirler. Endüstri devriminden sonra gelişen Kuzey İrlanda’nın Başkenti Belfast, Lagan Nehri’nin yanına kurulmuştur. Dilerseniz “Devlerin Yolu” adı verilen ve Unesco’nun Dünya Mirasları listesinde bulunan muhteşem doğa oluşumlarını gezebilirsiniz. Gemimiz, Belfast Limanı’ndan saat 21:00’da hareket edecektir.

Not: 29 Ağustos 2019 hareketli programda gemimiz 06:00’da limana yanaşıp, 22:00’da hareket edecektir.

07.Gün / GREENOCK / GLASGOW (İSKOÇYA)
Gemimiz yerel saat ile sabah 07:00’da Greenock Limanı’na yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Glasgow şehir turuna katılabilirler. Bu turumuzda Glasgow Kilisesi, Rannoch Moor, Glen Coe ve Fort William görülecek yerlerdendir. Gemimiz, Greenock Limanı’ndan saat 18:00’da hareket edecektir.

08.Gün / GEMİDE
Tam günün denizde geçeceği bu gün içerisinde isteyenler sabahtan geminin günlük spor programından faydalanabilirler veya gemide yer alan diğer aktivitelerle hoşça vakit geçirebilirler.

09.Gün / INVERGORDON / INVERNESS / LOCH NESS (İSKOÇYA)
Gemimiz yerel saat ile sabah 07:00’da Invergordon Limanı’na yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Inverness şehir turuna katılabilirler. Ness Gölü ile hatta içinde yaşadığına inanılan Nessie adındaki canavarı ile ünlü bu küçük İskoç şehrinde doğa ile baş başa kalabilirisiniz. El değmemiş doğası ve yemyeşil bitki örtüsünün hakim olduğu, her tarafı ormanlarla kaplı bu şehirde İngilizlerin ünlü yazarı Shakespeare’de eserlerinden Macbeth’i burada bulunan Inverness Kalesi’nden esinlenerek yazmıştır. Eski şehir ve hatıra eşyaları alabileceğiniz küçük dükkânlar muhakkak görülmelidir. Gemimiz, Invergordon Limanı’ndan saat 18:00’da hareket edecektir.

10.Gün / SOUTH QUEENSFERRY / EDINBURGH (İSKOÇYA)
Gemimiz yerel saat ile sabah 07:00’da S.Queensferry Limanı’na yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Edinburgh şehir turuna katılabilirler. Prensler şehri diye bilinen, kaleleri, şato tarzı yapıları değişik mimarisi ile Edinburgh’da Princess Street, Royal Mile, Edinburgh Kalesi, Kraliçe’nin Sarayı, Holyroad, Şehir Katedrali, Belediye Binası ve pubları ile ünlü Rose Street görülmesi gereken yerler arasındadır. Gemimiz, S.Queensferry Limanı’ndan saat 19:00’da hareket edecektir.

11.Gün / GEMİDE
Tam günün denizde geçeceği bu gün içerisinde isteyenler sabahtan geminin günlük spor programından faydalanabilirler veya gemide yer alan diğer aktivitelerle hoşça vakit geçirebilirler.

12.Gün / LE HAVRE / NORMANDİYA (FRANSA)
Gemimiz yerel saat ile sabah 07:00’da Le Havre Limanı’na yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Normandiya turuna katılabilirler. Normandiya turunda; Kuzey Normandiya’nın başkenti ve Seine Nehri kıyısının en güzel ve tarihi şehirlerinden Rouen şehri, Monet’nin birçok eserinde ölümsüzleştirdiği Gotik Katedral, Gros Horloge Saat Kulesi, Vieux Marché (Eski Pazar) görülecek yerler arasındadır. Gemimiz, Le Havre Limanı’ndan saat 20:00’da hareket edecektir.

13.Gün / SOUTHAMPTON – LONDRA HEATHROW – İSTANBUL
Gemimiz yerel saat ile sabah 05:00’da Southampton Limanı’na yanaşacaktır. Kahvaltı ve gemiden çıkış işlemleri sonrası Londra Heathrow Havalimanı’na transfer. Check-in ve Pasaport kontrolleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 1998 no’lu seferi ile saat 17:00’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 22:50’de İstanbul’a varış.

TUR ÜCRETİ (Kişi Başı):
17 Ağustos 2019
İç Kabin : 1699 Euro
İç Kabin Single (Tek Kişi) Farkı : 1199 Euro
Kısıtlı Dış Kabin : 1799 Euro
K. Dış Kabin Single (Tek Kişi)Farkı : 1299 Euro
Balkonlu Kabin : 2299 Euro
Balkonlu Kabin Single (Tek Kişi) Farkı : 1799 Euro
3.Kişi : SORUNUZ
02-11 Yaş : SORUNUZ

29 Ağustos 2019
İç Kabin : 1549 Euro
İç Kabin Single (Tek Kişi) Farkı : 1099 Euro
Kısıtlı Dış Kabin : 1649 Euro
K. Dış Kabin Single (Tek Kişi)Farkı : 1199 Euro
Balkonlu Kabin : 2149 Euro
Balkonlu Kabin Single (Tek Kişi) Farkı : 1699 Euro
3.Kişi : SORUNUZ
02-11 Yaş : SORUNUZ

İLAVE ÜCRETLER (Kişi Başı):
Liman Vergisi : 420 Euro
Havalimanı Vergisi & Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası : 180 Euro
Gemi Bahşişleri , Gecelik kişi başı : 13.50 USD
(Bu tutar gemide nakit veya kredi kartıyla ödenir.)
Vize : 325 Euro (Schengen + Birleşik Krallık)

Önemli Not: Yukarıdaki fiyatlar bilgi amaçlı olup, satış anında güncel fiyat listesi ile kontrol edilmelidir.

UÇUŞ DETAYLARI:
17 Ağustos 2019 Hareketli:
IST (Atatürk) – Gatwick 17.08.2019 TK 1981 07:25 (Kalkış) 09:35 (Varış)
Gatwick – IST (Atatürk) 29.08.2019 TK 1998 17:00 (Kalkış) 22:50 (Varış)

Fiyatımıza Dahil Hizmetler:

 • 5* Crown Princess gemisinde 12 gece Tam Pansiyon bazında konaklama
 • Türk Havayolları ile İstanbul – Londra – İstanbul Ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Tecrübeli rehberlik hizmeti (Grup 20 kişi olduğu takdirde Türkçe rehberlik hizmeti verilecektir)

Fiyatımıza Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Gemideki tüm alkollü ve bazı alkolsüz içecekler
 • Liman vergileri
 • Havaalanı vergileri
 • Kişisel harcamalar (Telefon, kuru temizleme v.s)
 • Gemi veya rehberiniz tarafından organize edilecek tüm ekstra turlar
 • Geminin servis personeli bahşişleri (10 € Günlük kişi başı)
 • Vize ücreti
 • Yurtdışı çıkış harcı