Cruise BrandsCruise Brands
Forgot password?

ALMANYA ROMANTİK YOL PERİ MASALLARI

SAFFET EMRE TONGUÇ ve SERDA BÜYÜKKOYUNCU EŞLİĞİNDE ŞEKER BAYRAMI’NDA!…

ALMANYA ROMANTİK YOL PERİ MASALLARI

Münih – Neuschwanstein Castle – Landsberger am Lech –Rotherburg ob der Tauber – Nördlingen – Dinkelsbühl – Nürnberg

03 Haziran 2019 / 4 Gece – 5 Gün

Kendinizi adeta peri masallarında gibi hissedeceğiniz bir Romantik Yol Gezisi’ne hazır mısınız?
Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Münih’te başlayacak programımız da Landsberg am Lech, Neuschwanstein Şatosu, Rothenburg ob der Tauber, Nördlingen, Dinkelsbühl ve Nürnberg şehirlerini Saffet Emre Tonguç ve Serda Büyükkoyuncu eşliğinde keşfedeceğiz.

Gezimiz süresince düzenleyeceğimiz geziler ile bu kasabaların muhteşem mimarisini ve tarihini doyasıya
yaşayacak, silueti neredeyse hiç bozulmamış sevimli binaları fotoğraflayacak, Münih ve Nürnberg’in
tarihi ve lokal hayatında kaybolacaksınız…

GEZİ PROGRAMI:

1.Gün / 03 Haziran 2019 – Pazartesi / İstanbul – Münih
Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminali Cruise Brands kontuarında sabah 05:30’da buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1629 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:20’de Münih’e hareket. Yerel saat ile 09:05’de varışımızı takiben Münih şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda; Marienplatz başta olmak üzere Rathaus, Bavyera Eyalet Tiyatrosu, Viktualienmarkt gezeceğimiz yerler arasındadır. Öğle saatlerinde otelimize yerleşme ve Öğle yemeğimizin ardından gün boyunca Münih merkezinde gezimize devam ediyoruz. Akşam yemeğimiz çok özel bir yerel restoranda ve geceleme otelimizde.

2.Gün / 04 Haziran 2019 – Salı / Münih – Neuschwanstein Şatosu – Landsberg am Lech
Otelimizde alacağımız Sabah kahvaltısının ardından panoramik Münih Şehir Turu ve sonrasında Walt Disney logosuna ilham kaynağı olan Neuschwanstein Şatosu’na gidiyoruz. 1869 yılında yapımına başlanan şatonun masalsı görüntüsünü fotoğraflayacak ve ziyaret edeceğiz. Ardından Almanya’nın pek bilinmeyen hazinelerinden Landsberg Am Lech kasabasını ziyaret edeceğiz. İçinden Lech Irmağı’da geçen şehrin şirin meydanındaki El Yapımı Şelalesi ile oldukça etkileyici. Öğle yemeğimizin ardından ise şehrin tadını çıkarmanız ve alışveriş için serbest zaman. Akşamüstü Münih’e geri dönüş. Akşam yemeğimiz yerel bir restoranda ve geceleme otelimizde.

3.Gün / 05 Haziran 2019 / Çarşamba / Münih – Rothenburg ob der Tauber – Nürnberg
Sabah kahvaltımızın ardından Münih’ten bagajlarımız ile ayrılıyor ve yaklaşık 2.5 saatlik bir yolculuk ile Almanya’nın en şık kentlerinden biri olan Rothenburg ob der Tauber’e gidiyoruz. Tarihi 1100’lü yıllara kadar giden şehre girişimiz, Ortaçağ kasabasına büyükçe bir sur kapısından girerek başlayacak. ‘’Sneelball’ un tadına bakacak, Noel mağazalarının en iyisi olarak kabul edilen Kathe Wohlfarht’ta bol bol yılbaşı alışverişi yapabileceksiniz. Kasaba merkezinde gün boyunca güzel sokakları gezecek, Öğle yemeğimizi alacak ve ardından Nürnberg’e hareket edeceğiz. Yolculuğumuzun sonunda, Akşam yemeğimiz ve geceleme Nürnberg’de.

4.Gün / 06 Haziran 2019 / Perşembe / Nürnberg – Nördlingen – Dinkelsbühl
Sabah kahvaltımızın ardından Nürnberg’te panoramik bir tur yapıyoruz ve Nördlingen’e doğru yola çıkıyoruz. Nördlingen şehrini ilginç kılan özellik ise meteor çarpmasıyla oluşan bir kraterin ortasına inşaa edilmesi. Gezimizin ardından Öğle yemeğimizi alacak ve Dinkelsbühl şehrine doğru yola çıkacağız. Dinkelsbühl, renkli ve 1400’lü yıllardan kalma mimarisiyle sizleri büyüleyecek. Gezimizin ardından alışveriş için serbest zaman. Akşam yemeğimizi, yerel bir restoranda alıyoruz. Yemeğimizin ardından buluşma ve Nürnberg’e dönüş. Geceleme otelimizde.

5.Gün / 07 Haziran 2019 / Cuma / Nürnberg – İstanbul
Sabah kahvaltımızın ardından Nürnberg’i keşfe başlıyoruz. Nürnberg, Bavyera eyaletinin ikinci en büyük kenti. Gezilerimizin ve alışveriş için verilen serbest zamanın ardından öğleden sonra Nürnberg Havaalanı’na transfer. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerini takiben Türk Hava Yolları’nın TK 1506 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:45’de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 22:30’da varış. HOŞ GELDİNİZ.

ÜCRETLER:
İki kişilik oda da kişi başı : 2590 €
Tek kişi konaklama farkı : + 890 €

Fiyatımıza Dahil Olan Hizmetler:

 • Münih şehir merkezinde 1.sınıf otelde 2 Gece Oda + Kahvaltı Konaklama
 • Nürnberg şehir merkezinde 1.sınıf otelde 2 Gece Oda + Kahvaltı Konaklama
 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul – Münih / Nürnberg – İstanbul arası Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Tüm Transferler
 • Gezi boyunca alınacak tüm Öğle ve Akşam yemekleri (Son gün Öğle Yemeği hariç)
 • Tüm gezi boyunca Günlük Turlar
 • Müze ve Şato Giriş Biletleri
 • Gezi boyunca turlar esnasında kullanabileceğiniz Özel Kulaklıklar
 • Tam Kapsamlı Seyahat Sağlık Sigortası
 • Yurtdışı Çıkış Pulu

Fiyatımıza Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Özel Harcamalar
 • Schengen Vize Ücreti
 • Yemeklerde alacağınız içecekler