Cruise BrandsCruise Brands
Forgot password?

ÇİKOLATA VE DANTEL DİYARI BRUGGE & GHENT

SAFFET EMRE TONGUÇ ve SERDA BÜYÜKKOYUNCU EŞLİĞİNDE

ÇİKOLATA VE DANTEL DİYARI BRUGGE & GHENT

13 – 16 Mart 2019 / 3 Gece – 4 Gün

Her dönem güzelliği ile büyüleyen romantik şehirler ve kuzeyin Venedik’i olarak anılan Brugge ve Ghent bu seferki rotamız. CRUISE BRANDS farkı ve Saffet Emre Tonguç ve Serda Büyükkoyuncu’nun keyifli anlatımlarıyla deneyimleyeceğiniz Belçika’nın bu iki güzel şehri anılarınızda güzel bir yer bırakmak için MART ayında sizleri bekliyor…

GEZİ PROGRAMI:

1.Gün / 13 Mart 2019 – Çarşamba
Gün sonunda, Türk sanatçılarının yurt dışında tanıtılması, Türk Çağdaş Sanatı’nın farkındalığını önemli ölçüde arttırmak amacıyla Anwers’in merkezinde bulunan Vervoordt Ailesi’nin Axel Vervoordt Galerisi’nde düzenlenecek olan ONE Derneği ve Dernek Başkanı Sayın Demet SABANCI’nın da bulunacağı sergiye katılacağız. Sergi sonrası arzu eden misafirlerimiz Kokteyl’e kalabilirler. Kokteyl bitiminde otelimize transfer ve geceleme.

2.Gün / 14 Mart 2019 – Perşembe
Sabah kahvaltımızın ardından çikolataları, dantelleri, biralarıyla ünlü ve en önemlisi bir Ortaçağ kent kimliğini hala taşıyan Brugge’e hareket. Brugge şehrine varışımızın ardından turumuza Grote Markt – kent Merkezi ile başlıyoruz. Şehirdeki en az zarar görmüş yegane yerlerden biri olan ve 10 yy.dan günümüze kalan Aziz Salvator Kilisesi ve hala zemininde kullanılan 18 yy. halıları ile sizi geçmişe götürürken şehrin geçmişine dair ipuçlarını da gözler önüne serecek. Avrupa’nın bu Ortaçağ ruhunun en iyi korunmuş şehrinde size o dönemde yaşadığınızı hissettirecek yerlerden biri de Çan Kulesi. 366 basamağı göze alıp çıkanlara muhteşem bir manzara sunan kule, 1999 yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne kabul edildi.
Ünlü heykeltıraş Michalengelo’nun ‘’Madonna ve Çocuk’’ eserini görebileceğiniz ‘’Church of Our Lady’’ yi ziyaretimizde heykel hakkındaki hikayeyi de öğreneceğiz. Öğle yemeğini alacağımız yerel bir restorandan sonra Kuzeyin Venedik’i olarak anılan bu kentte bir kanal turumuz var. Bu gezimiz; şehrin hikayelerini ve efsanelerini dinlerken sizlere görsel bir geçit sunacak. Hatıralarınızda her zaman canlı kalacak olağanüstü Rozenhoodkai Caddesi’ni fotoğraflamaya doyamayacaksınız.
Şehrin çikolatalarını ve şekerlemelerini tadabileceğiniz bu sokaklar da serbest zaman geçirdikten ve biraz da alışveriş şansı bulduktan sonra otelimize yerleşme. Akşam yemeğimiz farklı lezzetlerin keyfine varacağımız yerel bir restoranda. Geceleme otelimizde.

3.Gün / 15 Mart 2019 – Cuma
Sabah kahvaltımızın ardından bugün ki rotamız; Ghent Şehri… Şehrin merkezinde bulunan ender kalelerden olan Kontlar Kalesi diye de bilinen “Gravenstein” sizlere şehrin tarihi hakkında bilgi verirken şehrin manzarasını da gözlerinizin önüne serecek. Ülkemiz Demre doğumlu Noel Baba’ya ithaf edilmiş St.Nicholas Kilisesi ise; Roma Dönemi’nin en güzel örneklerinden biri olarak karşınıza çıkacak. Romantik St.Michael Köprüsü boyunca şehir merkezine doğru yol alırken, kanalın iki yakasındaki Graslei ve Korenlei Bölgeleri’ni ve kanal boyunca sıralanmıs olan şık kafeleri görebileceksiniz. Öğle yemeğimiz yöresel tadları ile yerel bir restoranda. Yemek sonrası Veldstraat Alışveriş Caddesi, kartpostaldan çıkmış gibi duran ünlü Baudelostraat Sokağı, şehrin en cozy mahallesi Patershol ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından Brugge şehrine dönüp Akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme otelimizde.

4.Gün / 16 Mart 2019 – Cumartesi
Sabah kahvaltımızın ve check-out işlemlerimizin ardından Brüksel şehrine doğru yola çıkıyoruz. Bugünkü gezimiz; ülkenin ve Avrupa Birliği’nin başkenti Brüksel. Şehrin geçmişi hakkında bilgi alacağımız turumuzun ardından gideceğimiz ve kentin meydanı olan aynı zamanda UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiş Grand Place, Barok ve Gotik mimari tarzlardaki tarihi dokusuyla sizlerin ilgisini çekecektir. Brüksel Belediye Binası’nın da asimetrik mimarisiyle içinde bulunduğu bu alan geçmişten gelen bir çok yapısı ile şehrin adeta kalbinin attığı yer. Kafeleri, restoranları ve mağazaları ile kent yaşamını doyasıya hissedeceğiniz bu yerde serbest zamanımızın ardından hava alanına hareketimiz var.

Ardımızda bırakacağımız güzel anılar ile tekrar başka bir gezide buluşma dileği ile Brüksel Havaalanı’ndan İstanbul’a hareket ediyoruz.

ÜCRETLER:
İki Kişilik Odada Kişi başı : 1950 Euro
Tek Kişilik Oda : 2450 Euro

Fiyatımıza Dahil Olan Hizmetler:

 • 4 & 5 Yıldızlı bir otelde 1+2 gece Oda & Kahvaltı Konaklama
 • Saffet Emre Tonguç ve Serda Büyükkoyuncu Eşliğinde Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Tüm Transferler
 • Lokal restoranlarda 2 Akşam ve 2 Öğle Yemeği
 • Tam Kapsamlı İptal, Kaza ve Sağlık Sigortası
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Başarım Sensin Derneği Bağış Ücreti

Fiyatımıza Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Özel Harcamalar
 • Schengen Vize Ücreti
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • THY Gidiş-Dönüş Uçak Bileti

Uçaklı paket program için acentamız ile irtibata geçmenizi rica ederiz.