Cruise BrandsCruise Brands
Forgot password?

KENAN TAMER Eşliğinde HİNDİSTAN ALTIN ÜÇGEN

KENAN TAMER Eşliğinde HİNDİSTAN ALTIN ÜÇGEN

12 Ekim 2019 / 8 Gün

Agra (2), Jaipur (2), Delhi (2)

GEZİ PROGRAMI:

01.Gün / 12 Ekim 2019 – Cumartesi / İstanbul – Delhi
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. Saat 20:20’de Türk Hava Yolları’na ait TK 716 sefer sayılı uçak ile Delhi’ye hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.

02.Gün / 13 Ekim 2019 – Pazar / Delhi – Agra
Yerel saat 04:35’te Delhi’ye varıyoruz. Ardından kahvaltımızı yapacak ve özel transfer aracımız ile Agra’ya doğru hareket edeceğiz. Yaklaşık 4 saat sürecek keyifli yolculuğumuzun ardından Agra’ya varıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra kısa bir şehir turu yapacağız. Lokal restoranda Öğle Yemeği, ardından serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

03.Gün / 14 Ekim 2019 – Pazartesi / Agra
Erken alacağımız kahvaltının ardından UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Dünyanın Yedi Harikasından birisi olan Tac Mahal’i keşfedeceğiz. Gezimizin ardından Öğle Yemeği ve “Kızıl Kale”’de olarak bilinen Agra Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

04.Gün / 15 Ekim 2019 – Salı / Agra – Fatehpur Sikri – Jaipur
Kahvaltının ardından Jaipur’a doğru hareket edeceğiz.Yaklaşık 5-6 saatlik yolculuğumuz sonrasında yolumuzun üzerinde İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ve yapımından 14 yıl sonra politik sebeplerden ötürü terk edilen çöl şehir Fatehpur Sirki’nin mimari yapısını ziyaret edeceğiz. Burada geniş avlu (Diwan-ı am), büyük dörtgen avlu (Diwan-ı Khas) ve Pachisi’nin yanısıra, Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı veya Altın Oda (Sunehra Makan), Birbal Sarayı, Rüzgâr Sarayı (Hawa Mahal), Panch Mahal ve Fatehpur Sıkri’nin sembollerinden, Şeh Salim Chisti’nin onuruna yapılmış Cuma Camii ve Salim Chisti’nin mozolesini göreceğiz. Öğle Yemeği ve sonrasından Jaipur’a doğru devam ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam Yemeği ve geceleme Jaipur’daki otelimizde.

05.Gün / 16 Ekim 2019 – Çarşamba / Jaipur
Kahvaltımızın ardından Jaipur’un merkezinde bulunan Şehir Sarayı, astrolojik gözlem evi olan Jantar Mantar’ı ziyaret edecek ve Rüzgar Sarayı’nın önünde fotoğraf molası vereceğiz. Öğle Yemeği’mizin ardından Jaipur’un renkli pazarlarında yürüyüş yapacağız. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

06.Gün / 17 Ekim 2019 – Perşembe / Jaipur –Delhi
Kahvaltımızın ardından Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan ve 1728’e kadar o bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret gideceğiz. Jeepler ile bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken burada aynı zamanda aynalardan dolayı görkemli ışıltıya sahip Sheesh Mahal, diğer adıyla Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağı’nı da görme fırsatı yakalayacağız. Öğle Yemeği’nin ardından Delhi’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 6 saatlik yolculuğun ardından turumuza başlıyoruz. Yeni Delhi’nin daha modern kısmında Hindistan’ın en yüksek taş kulesi olan Zafer Kulesi’ni (Qutub Minar) görecek ve yorucu günün ardından otelimize gideceğiz. Yenilenmek için serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

07.Gün / 18 Ekim 2019 – Cuma / Delhi
Kahvaltımızın ardından şehir turumuz için hareket ediyoruz. Tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, beş yüz yıldan beri Yamuna Nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’nin eski şehir merkezini keşfedeceğiz. Gezimizde, Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Red Fort’un yanından geçecek ve Hindistan’ın en büyük camii olan Cuma Camii’ni göreceğiz. Öğle Yemeği’nin ardından turumuza, Yeni Delhi’de Birinci Dünya Savaşı Anıtı; India Gate, Başkanlık Sarayı, Narayan Tapınağı, Parlamento ve Hükümet Binalarını gördükten sonra otelimize transfer oluyoruz. Gezimizin bitiminde otelimize dönecek ve Akşam Yemeği’mizi otelimizde alacağız. Konaklama Delhi’deki otelimizde.

08.Gün / 19 Ekim 2019 – Cumartesi / Delhi – İstanbul
Gece yarısından sonra 30 dakika uzaklıkta bulunan havalimanına hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin tamamlanmasının ardından saat 06:25’ te Türk Havayolları’nın TK 717 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a hareket ediyoruz.. Yaklaşık 6 saat sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile sabah 10:.30’da İstanbul Havalimanı’na varıyoruz. Varışımız ile turumuz son buluyor.

ÜCRETLER:
İki Kişilik Odada Kişi başı : 3750 USD
Tek Kişilik Oda Farkı : 1300 USD

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN HİZMETLER:

 • Türk Havayolları ile İstanbul – Delhi / Delhi – İstanbul Uuşları ve Havalimanı Vergileri
 • Programda belirtilen, Tüm Transferler
 • Belirtilen otellerde, Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Programda belirtilen, Yemekler
 • Programda belirtilen, Tüm Geziler
 • Taj Mahal Gezisi Giriş Ücreti
 • Amber Kalesi’ne Giriş Ücretleri
 • Fatehpur Sıkrı Turu
 • Agra Kalesi Giriş Ücretleri
 • Amber Kalesi Turu
 • Seyahat Sigortası
 • Yurtdışı Çıkış Harcı

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Programda belirtilmeyen, Yemekler
 • Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak, İçecekler
 • Fazla Bagaj Ücreti
 • Kişisel Harcamalar
 • Hindistan Vize Ücretleri (Yeşil pasaporta da gerekmektedir)