Cruise BrandsCruise Brands
Forgot password?

KENAN TAMER Eşliğinde KÜBA

KENAN TAMER Eşliğinde KÜBA

20 Kasım 2019 / 9 Gün

HAVANA – CİENFUEGOS – VARADERO

GEZİ PROGRAMI:

01.Gün / 20 Kasım 2019 – Çarşamba / İstanbul Havaalanı Buluşma
20 Kasım 2019 akşamı İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz.

02.Gün / 21 Kasım 2019 – Perşembe / İSTANBUL – Havana
Check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile saat 02:25’de Havana’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 08:10’da Havana’ya varıyor. Gümrük işlemlerinin ardından özel otobüsümüz ile şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Havana’nın nispeten daha modern kısmı olan Miramar Bölgesi’ni, meşhur Devrim Meydanı, Beyaz Saray’ın Havana’daki ikizi Capitol Binası göreceklerimiz arasında. Öğle Yemeği’mizi La Fontana’da aldıktan sonra Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan Hamel Sokağı’nı göreceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

03.Gün / 22 Kasım 2019 – Cuma / Havana
Kahvaltının ardından klasik Amerikan arabaları ile gerçekleştireceğimiz şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Colomb Mezarlığı, kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni gezeceğiz. Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Ardından Öğle Yemeği’mizi Cafe Oriente’de alacağız. Eski Havana’da keyifli bir yürüyüş turundan sonra, San Jose Pazarın’da ülkeye özgü birçok el işi, hatıra eşya alabileceğiniz serbest zamanımız olacak. Küba’nın simgelerinden olan “Coco Taxi”leri kullanarak otelimize döneceğiz. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

04.Gün / 23 Kasım 2019 – Cumartesi / Havana – Pinar del Rio – Vinales – Havana
Kahvaltının ardından Pinar del Rio’ya hareket ediyoruz. Burada dünyaca ünlü Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikayı gezecek ve üretimin her aşamasını göreceğiz. Gezi sonunda misafirlerimiz buradan puro alabilirler. Daha sonra UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Vadinin ortasında bulunan Palanque Restoranda Öğle Yemeği’mizi alıyoruz. Yemeğin ardından tütün tarlalarını, yerel puro çiftliklerini ziyaret ediyoruz. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepe de içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam ise, Buena Vista Social Club gecesine katılacak Kübalı sanatçıların canlı ritimleri ve salsa dansları eşliğinde, unutulmaz bir gece yaşayacağız ve Akşam Yemeği’mizi de burada alıyoruz. Günü tamamladıktan sonra otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

05.Gün / 24 Kasım 2019 – Pazar / Havana – Trinidad – Cienfuegos
Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve ardından Küba’da, kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad Şehir Turumuz için yola çıkıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri Gezisi esnasında Romantik Müzesi ve aynı adla anılan; yerel içecekler, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Bar’ı göreceğiz. La Canchanchara’nın tadına baktıktan sonra Öğle Yemeği’miz geziler sırasında yerel restoranda. Ardından otobüsümüz ile Cienfuegos’a transfer oluyoruz. Varışımıza istinaden Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde. Gecemizi, Palatino Bar’da içeceklerimizi yudumlayarak ve eski kent merkezinde yerel halk müziklerini dinleyerek sonlandıracağız.

06.Gün / 25 Kasım 2019 – Pazartesi / Cienfuegos – Santa Clara – Varadero
Santa Clara’ya transfer için otelimizden ayrılıyoruz. Varışımıza istinaden gerçekleştireceğimiz Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara Gezimiz’de, Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında. Öğle Yemeği’mizi yerel bir restoranda aldıktan sonra, Varadero’ya hareket ediyoruz. Otelimize varış ve odalarımıza yerleşme. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.

07.Gün / 26 Kasım 2019 – Salı / Varadero
Kahvaltının ardından deniz – kum ve güneşin tadını çıkarabilmeniz ve kişisel aktiviteleriniz için serbest zaman. Öğle, Akşam Yemekleri ve konaklama otelimizde.

08.Gün / 27 Kasım 2019 – Çarşamba / Varadero – Havana
Kahvaltının ardından deniz – kum ve güneşin tadını çıkarabilmeniz ve kişisel aktiviteleriniz için serbest zaman. Öğle, Akşam Yemekleri ve konaklama otelimizde.

09.Gün / 28 Kasım 2019 – Perşembe / Havana – İstanbul
Kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve havaalanına transfer. Türk Havayolları’na ait TK183 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:30’de Istanbul’a uçuş. Uçuş süremiz 16 saat 30 dakikadır. Yeni güne uçakta gireceğiz. 29 Kasım 2019 yerel saat ile 10:00’da İstanbul Atatürk Havalimanı’na varıyoruz.

ÜCRETLER:
İki Kişilik Odada Kişi başı : 3100 USD
Tek Kişilik Oda Farkı : 499 USD

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN HİZMETLER:

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Havana – İstanbul arası Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Havalimanı Vergileri
 • Havana’da 4 gece, 5 yıldızlı Otelde Oda Kahvaltı Konaklama
 • Cienfuegos’da 1 gece, , 5 yıldızlı Otelde Oda Kahvaltı Konaklama
 • Varadero’da 2 gece, 5 Yıldızlı Otelde Her şey Dahil Konaklama
 • Özel otobüs ile programda belirtilen, Tüm Geziler
 • Programda belirtilen, Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Seyahat Sigortası
 • Yurtdışı Çıkış Harcı

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Şahsi Harcamalar
 • Programa dahil edilen yemeklerdeki, İçecekler
 • Küba Vize Ücreti
 • Bahşişler

OTELLER:
Havana:
Melia Cohiba 5*
Cienfiegos:
Melia San Carlos 5*
Varadero:
Melia Marina Varadero 5*