Cruise BrandsCruise Brands
Forgot password?

KUZEYİN MASALSI DİYARI LAPONYA

SAFFET EMRE TONGUÇ EŞLİĞİNDE!…

KUZEYİN MASALSI DİYARI LAPONYA

05 Ocak 2020 / 4 Gece – 5 Gün

Finlandiya’nın kuzeyinde yer alan Laponya, ülkenin en büyük bölgesidir. Baltık Denizi’nin kuzeydoğusunda, Kuzey Kutup Dairesi üzerinde yer almaktadır. Kuzey Işıkları, ren geyikleri ve husky köpekleriyle bilinen aynı zamanda da son zamanlarda popülaritesi oldukça artmış destinasyonlardan birisidir. Laponya kutuplara yakın olması sebebiyle oldukça soğuk olabilmektedir ancak kuru bir iklime sahip olması sebebiyle, nemli bölgelerdeki gibi can yakan bir soğuk hissettirmemektedir.

GEZİ PROGRAMI:

1.Gün – 05 Ocak 2020 / Pazar / İstanbul – Rovaniemi
İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde rehberimiz ve acente sorumlusu ile buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK 1749 no’lu seferi ile saat 10:20’de Rovaniemi’ye hareket ediyoruz. Yerel saat ile 13:35’te havalimanına varışımıza istinaden bizleri bekleyen özel aracımız ile Laponya’da bulunacağımız süre boyunca ihtiyacımız olan termal kıyafetleri tedarik ediyoruz. Ardından otelimize transfer oluyor, odalarımıza yerleşiyor ve ilk günümüzü noktalıyoruz. Geceleme otelimizde (Santa Claus Hotel).

2.Gün – 06 Ocak 2020 / Pazartesi / Rovaniemi
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Kuzey Kutup Çizgisinin tam üzerinden geçtiği Santa Claus Village’a gidiyoruz. Burada dilerseniz Noel Baba ile fotoğraf çektirebilir, sevdiklerinize Noel zamanında ellerine ulaşabilecek kartpostallar gönderebilir veya serbest zamanınızda hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Santa Claus Village ‘da geçireceğimiz keyifli vakittin ardından Arctic Snow Hotel Igloos’a gidiyoruz. Keyifli buz otel gezisi ve yemeğin ardından Rovaniemi ‘deki otelimize geri dönüyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından, akşam yemeğimizi yerel bir restoran olan Restaurant Nili’de alıyoruz. Yemeğimiz sonrası otelimize dönüyor, yerel rehberimiz ile buluşup, Kuzey Işıkları Safarimi’zi gerçekleştirmek üzere yola koyuluyoruz. Yaklaşık 15-20 dakikalık bir yolculuğun ardından iki saat boyunca muhteşem doğa olaylarından biri olan Kuzey Işıklarını gözlemleyeceğimiz kamp alanına varıyoruz. Kamp ateşi etrafında, sıcak içeceklerimizi yudumlarken bir yandan da Kuzey Işıklarını keşfe dalıyoruz. Geceleme otelimizde.

3.Gün – 07 Ocak 2020 / Salı / Rovaniemi – Kemi – Rovaniemi
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımız ile 1.5 saatlik uzaklıktaki liman kenti Kemi’ye hareket ediyoruz. Kemi’ye varışımızın ardından öğlen yemeğimizi alıyoruz ve sonrasında Kuzey Bothnia Körfezi’nde, buzlar arasında unutamayacağınız kış seyahatlerinden birisi olarak aklınızda kalacak olan Sampo Buzkıran Gemisi ile seyahat ediyoruz. Avrupa’nın en büyük buzlu alanında, arzu eden misafirlerimiz kendilerine verilecek özel kıyafetler ile buzlu denizde yüzebilirler. Tur sonu gemi kaptanı tarafından sertifikalarımız verilecektir. Tur bitiminde Rovaniemi’deki otelimize transfer. Akşam yemeği, Buz Restoran’da (Snowland Igloo Restaurant). Geceleme otelde.

4.Gün – 08 Ocak 2020 / Çarşamba / Rovaniemi
Otelde alacağımız kahvaltının ardından safari rehberimizin eşliğinde özel kıyafetlerimizi giyiyor ve kar motorları ile Husky çiftliğine hareket ediyoruz. Unutulmayacak anlar yaşatacak Husky Safari’si deneyimiz sonrası yine kar motorları ile Ren geyiği çiftliğine hareket ediyoruz. Laponya’nın yerel halkı olan Samiler tarafından karşılanacak ve Sami kültürü ile Ren geyiklerinin yetiştirilmesi hakkında bilgi aldıktan ve Ren geyiği tarafından çekilen kızakları sürme tekniğini öğrendikten sonra bu kızaklarla ufak bir gezinti yapıyoruz. Öğle yemeğimizi, Husky çiftliğinde alıyoruz. Tur bitiminde otelimize dönüyoruz. Rovaniemi şehrinde kısa bir gezinti yaptıktan sonra akşam yemeğimiz yerel bir restoranda. Geceleme ise bölgenin en özel otellerinden olan Santa’s Igloos Arctic Circle Otel’de.

5.Gün – 09 Ocak 2020 / Perşembe / Rovaniemi – İstanbul
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Rovaniemi Havaalanı’na transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK 1750 No’lu seferi ile saat 17:00’da İstanbul’a hareket ediyoruz. 22:15’te İstanbul’a varış. Turumuzun sonu.

ÜCRETLER:
İki Kişilik Odada Kişi başı : 3450 €
Tek Kişi Konaklama Farkı : + 650 €

Fiyatımıza Dahil Olan Hizmetler:

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Rovaniemi Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Biletleri
 • Saffet Emre Tonguç tarafından Profesyonel Danışmanlık Hizmeti
 • Seyahat Sigortası
 • Santa Claus Glass Igloos Hotel’de 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • Hotel Santa Claus Rovaniemi 3 gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • 3 Akşam Yemeği ve 3 Öğle Yemeği
 • Yurt Dışı Çıkış Harç Pulu
 • Havalimanı – Hotel – Havalimanı Transferleri ve aktivite alanlarına ulaşım
 • Aktivitelerde kullanılacak termal kıyafetler
 • Programda belirtilen tüm aktiviteler

Fiyatımıza Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Özel Harcamalar
 • Schengen Vize Ücreti
 • Yemeklerde alacağınız içecekler
 • Programda belirtilmeyen yemekler

LAPLAND TURU HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR:

Vize Bilgileri:
Finlandiya, Schengen ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.

Bu Tur Kimler için Uygun?:
Doğa tutkunları ve macera sevenler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla beraber çocuklu veya çocuksuz tüm gezginler için uygundur.

Para Birimi:
Finlandiya, Euro Zone ülkelerindendir. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun küçük birimleri yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Gezi için Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar:
Finlandiya, kışın oldukça soğuk olmaktadır. Bu nedenle yanınıza kalın bir mont / palto, yün kazaklar, polarlar, kalın pantolonlar, yün ya da polar eldiven, başlık ve atkı almanızı öneririz. Bunun dışında kar gözlüğü, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü:
Fin yemekleri, tadanlarda büyük lezzet keyfi yaşatır. Bu kentte her türlü lezzet tüm damak tatlarına göre hazırlanır.