Cruise BrandsCruise Brands
Forgot password?

LYON IŞIK FESTİVALİ ve CENEVRE

LYON IŞIK FESTİVALİ ve CENEVRE

Lyon – Annecy – Beaune – Patriarche – Cenevre

05 Aralık 2019 / 3 Gece – 4 Gün

Şehri çevreleyen nehirlerin üzerindeki köprüler ve Notre Dame de Fourviére Bazilikası bile ışıklandırmalarıyla bu soğuk kış günlerinde sizi çocukluğunuzun sıcak masallarına doğru bir seyahate çıkarmaya yeter. Yalnız bu tarihi yapılar değil şehrin ara sokaklarındaki sıradan binalarda festivalin aydınlığına ortak olmak için ışıklara bürünür.

GEZİ PROGRAMI:

1.Gün / 05 Aralık 2019 – Perşembe / İstanbul – Lyon
Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminali Cruise Brands kontuarında sabah 07:00’da buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1807 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:20’de Lyon’a hareket. Yerel saat ile 10:55’de varışımızı takiben panoramik Lyon Şehir Turu’muza başlıyoruz. Şehir turumuzun ardından çok özel bir Tekne Turu’na çıkıyoruz ve Öğle yemeğimizi bu teknede alıyoruz. Sonrasında Lyon şehrini keşfe devam ediyoruz. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer ve dinlenme. Akşam yemeğimizi çok özel bir yerel restoranda alıyoruz sonrasında Lyon Işık Festivali’ni izlemek için yürüyüşe çıkıyoruz. Geceleme otelimizde.

2.Gün / 06 Aralık 2019 – Cuma / Lyon – Annecy
Otelimizde alacağımız Sabah kahvaltısının ardından Güneydoğu Fransa’nın Auvergne – Rhone – Alpes bölgesinin Haute – Savoie bölümünde yer alan ve en büyük şehri olan Annecy’ye doğru yola çıkıyoruz. 1.5 saatlik yolculuğumuz sonrasında Annecy Gölü’nün büyüleyici manzarasının tadını çıkarmaya başlıyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Annecy Gölü’nde ufak bir tekne gezisine çıkıyoruz ve unutulmaz fotoğraflar çekiyoruz. Tekne gezimizin ardından şehrin tarihi ve mimari yapısını keşfe başlıyoruz. Gezilerimizin ardından Lyon’a dönüş. Özel bir restoranda alacağımız Akşam yemeğimizin ardından Işık Gösterileri’nin keyfini çıkarıyoruz. Geceleme otelimizde.

3.Gün / 07 Aralık 2019 – Cumartesi / Lyon – Beaune
Sabah kahvaltımızın ardından sanat ve tarih şehri olan Beaune’ye doğru 1.5 saatlik bir yolculuğa çıkıyoruz. Burgonya şarabının başkenti olarak bilinen bu güzel eski şehir, dikkat çekici anıtlara ve ziyaretçilerin hayranlıkla gezeceği Rönesans yapılarının yanı sıra yarı ahşap evlere ve büyüleyici iç avlulara sahiptir. İlk durağımız Hospices de Beaune… Ortaçağ’dan kalma bir hastane vakfı olan Hospices de Beaune, Fransa’nın en prestijli tarihi eserlerinden biridir. Hospices de Beaune her sene Kasım ayının üçüncü Pazar günü dünyanın en büyük şarap müzayedesine ev sahipliği yapar.Hospices de Beaune gezimizin ardından Patriarche Mahzeni’ni ziyaret ediyor ve burada Öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin sonrasında dünyaca ünlü Burgonya şarabının çeşitlerinden tadımlar yapıyoruz. Bu tarih ve sanat dolu şehre veda ettikten sonra Lyon’a doğru yola çıkıyoruz. Özel bir restoranda alacağımız Akşam yemeğimizin ardından Işık Gösterileri’nin keyfini çıkarıyoruz. Geceleme otelimizde.

4.Gün / 08 Aralık 2019 – Pazar / Lyon – Cenevre – İstanbul
Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden bagajlarımız ile ayrılıyoruz ve Cenevre’ye doğru yola çıkıyoruz. İsviçre’nin en kalabalık 2. bölgesinin en büyük şehri olan Cenevre birçok uluslararası kuruluşun merkez binalarına ev sahipliği yaptığı için dünya kültür şehri haline gelmiştir. Tarihi binaları, müzeleri, lüks mağazaları, saatleri, çakıları, çikolataları, peynirleri ve röstisi ile meşhur olan bu şehirde alışveriş için sizlere serbest zaman bırakıyoruz. Gezilerimizin ve alışveriş için verilen serbest zamanın ardından öğleden sonra Cenevre Havaalanı’na transfer. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerini takiben Türk Hava Yolları’nın TK 1920 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:15’te İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 23:25’de varış. HOŞ GELDİNİZ.

ÜCRETLER:
İki Kişilik Odada Kişibaşı : 2190 €
Tek Kişi Konaklama Farkı : +895 €

Fiyatımıza Dahil Olan Hizmetler:

 • Lyon şehir merkezinde 1.Sınıf otelde 3 Gece Oda + Kahvaltı Konaklama
 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul – Lyon / Cenevre – İstanbul arası Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Tüm Transferler
 • Gezi boyunca Öğle ve Akşam yemekleri (Son gün, Öğle Yemeği hariç)
 • Tüm gezi boyunca Günlük Turlar
 • Tüm Tekne Turları
 • Şarap Tadımı
 • Gezi boyunca turlar esnasında kullanabileceğiniz Özel Kulaklıklar
 • Tam kapsamlı Seyahat Sağlık Sigortası
 • Yurtdışı Çıkış Pulu
 • Fiyatımıza Dahil Olmayan Hizmetler:

  • Özel Harcamalar
  • Schengen Vize Ücreti
  • Yemeklerde alacağınız içecekler