Cruise BrandsCruise Brands
Forgot password?

M/S RUBLEV GEMİSİ ile VOLGA VOLGA BEYAZ GECELER

M/S RUBLEV GEMİSİ ile VOLGA VOLGA BEYAZ GECELER

10 – 20 Temmuz 2019 Tarihlerinde

10 Gece – 11 Gün

Dünyanın en büyük ülkesi Rusya, Avrupa’nın en uzun Nehri Volga, Avrupa’nın en büyük iki gölü Ladoga ve Onega, Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan şehirler, anıtlar, eserler…

Volga Nehri’nde yapacağınız bu yolculukta dünyanın en büyük ülkesini tarihi, kültürü ve coğrafyası ile keşfedecek, insanları ile yakından tanışma fırsatı bulacaksınız. Moskova ve St. Petersburg gibi Rusya’ya başkentlik yapmış iki büyük ve önemli kenti gezip tanıyacak, nehir boyunca Rus tarihinde önemli yere sahip şehir ve kasabaları ziyaret edeceksiniz.

Yolculuk boyunca konaklayacağınız nehir gemisi 260 yolcu kapasitelidir. Alt güverte hariç tümü dış cepheli ve geniş açılabilir penceresi olan kamaraların hepsinde müstakil duş-tuvalet, soğuk-sıcak klima sistemi mevcuttur. Ancak nehir gemileri çok büyük olmadıkları için kamaralar da fazla geniş değildir.
Geminin restoranı günde üç öğün Rus ve Avrupa mutfaklarından yemek seçenekleri ile hizmetinizdedir. Ayrıca geminin barı, hediyelik eşya dükkanı, güneşlenme güverteleri de hizmetiniz de olacaktır.
Gemi seyir halindeyken geceleriniz konserler ve gösteriler ile renklenecek, gündüzleri boş vakitlerinizde Rus tarihi, Rus dili, Rus kültürü, el sanatları ve Rus şarkıları hakkında bilgileneceksiniz. Güzergah boyunca geçeceğiniz 17 adet su asansörü de bu yolculuğunuzu ilginç kılacaktır.

1.Gün / 10 Temmuz 2019 – Çarşamba / İstanbul – Moskova
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinden, pasaport ve çıkış işlemlerinden sonra saat 11:05’da Türk Havayolları’nın TK417 sayılı seferi ile Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 13:50’de Moskova’ya varış. Ülkeye giriş işlemlerinden sonra özel otobüsümüz ile gemiye transfer ve kamaralara yerleşme. Kısa bir dinlenmenin ardından gemi ve tur programı ile ilgili bilgilerin verileceği bir tanıtım toplantısı yapılacaktır. Akşam yemeğinden sonra arzu eden misafirler ekstra Işıklar Altında Moskova Turu’na katılabilirler. Geceleme gemide.

2.Gün / 11 Temmuz 2019 – Perşembe / Moskova
Gemide alacağımız sabah kahvaltısından sonra yapılacak olan panoramik şehir turunda; Leningrad Caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğinin ardından (gemide veya yemek paketi) ekstra Borodino Panorama Müzesi ve Novodevici Turları’na katılma imkanı. Akşam dileyen misafirlerle ekstra olarak Rusya’nın uluslararası üne sahip Kostroma Dans Grubu’nun gösterisine katılma imkanı. Akşam Yemeği ve geceleme gemide.

3.Gün / 12 Temmuz 2019 – Cuma / Moskova
Gemide alacağımız sabah kahvaltıdan sonra Kremlin ve Katedral Turu. Tur bitiminde Öğle yemeği (gemide veya yemek paketi). Öğleden sonra dileyen misafirlerimizle Ekstra Metro Arbat Turu. Tur sonrası gemiye dönüş ve 17:00’de geminin hareketi. Hoş geldiniz kokteylinde kaptan ve gemi mürettebatı ile tanışma. Akşam Yemeği ve geceleme gemide.

4.Gün / 13 Temmuz 2019 – Cumartesi / Uglic
Gemide alacağımız sabah kahvaltısından sonra yapılacak toplantıda uğranılacak limanlar, katedilecek suyolları, su asansörlerinin çalışma sistemi hakkında bilgiler verilecektir. Öğle yemeğinin ardından güvertede Volga Nehri’nin güzelliklerini seyretmek için serbest zaman. Saat 16:00’da Ugliç’e varış. Volga kıyısında bulunan bu şirin şehirde yürüyerek yapılacak olan turda, Eski Kremlin Meydanı’ndaki Transfigürasyon Katedrali ve Korkunç Ivan’ın oğlu Dimitri’nin 9 yaşında iken öldüğü yerde yapılmış olan Dimitri Kan Kilisesini göreceksiniz. Saat 18:30’da hareket ve Akşam Yemeği. Yemekten sonra gemideki aktivitelerden yararlanmak için serbest zaman. Geceleme gemimizde.

5.Gün / 14 Temmuz 2019 – Pazar / Yaroslavl
Gemide alacağımız sabah kahvaltısından sonra saat 08:00’de varışta otobüsle yapılacak olan turumuzda Transfigürasyon Manastırı, Şehir Meydanı, Peygamber İlyas Kilisesi, Volga ve Kotorosol nehirlerinin kordonunu göreceksiniz. Turdan sonra saat 11:00’de geminin hareketi ve Öğle Yemeği. Öğleden sonra yine size Rus kültürü hakkında bilgiler vereceğiz. Akşam Yemeği ve geceleme gemide.

6.Gün / 15 Temmuz 2019 – Pazartesi / Goritsi
Gemide alacağımız sabah kahvaltısından sonra saat 09:00’da Goritsi’ye varış ve Aziz Kiril Manastırı Gezisi için otobüs ile Kiril Kasabası’na hareket. Gezinin ardından saat 12:00’de geminin hareketi ve Öğle Yemeği. Öğleden sonra geminin güvertesinde kahvelerinizi yudumlayarak nehir kıyısı boyunca adeta tablo görünümündeki manzaraları seyredebilirsiniz. Akşam Yemeği ve geceleme gemide.

7.Gün / 16 Temmuz 2019 – Salı / Kiji
Gemide alacağımız sabah kahvaltısından sonra güverteden Onega Gölü’nün güzelliğini seyredebilirsiniz. Gemide alacağımız Öğle yemeğinden sonra saat 14:00’de Kiji’ye varış. Onega Gölü içinde 60. paralelin üstünde yer alan bu ada bir açık hava müzesi olup Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesindedir. Yürüyerek yapılacak turda, 22 kubbesiyle bir Peri masalı görüntüsünde olan hiç çivi kullanılmadan yapılmış ahşap Tecelli Kilisesi’ni, tümü ahşap eski Rus köy evlerini ve köylülerin yaşantılarını göreceksiniz. Turun bitiminde Ada’da serbest zaman. Saat 18:00’de geminin Mandrogi’ye hareketi. Akşam Yemeği ve geceleme gemide.

8.Gün / 17 Temmuz 2019 – Çarşamba / Mandrogi
Gemide alacağımız sabah kahvaltısının ardından saat 10:00’da Mandrogi’ye varış. Rengârenk Rus ahşap evlerinin yer aldığı yemyeşil bir köy olan Mandrogi’de serbest zaman. Burada açık havada yeşillikler içinde yürüyüş yapabilir, mini hayvanat bahçesini, güzel ahşap binalar içinde yer alan hediyelik eşya mağazalarını ve hediyelik eşya atölyelerini ziyaret edebilirsiniz. Burada aynı zamanda küçük bir Votka Müzesi mevcuttur. Öğle yemeğinin (kıyıda veya gemide) ardından geminin hareketi. Bu akşam, geminin nehir üzerinde geçireceği son gece olduğu için Kaptanın Gala Yemeği ile ağırlanacaksınız. Geceleme gemide.

9.Gün / 18 Temmuz 2019 – Perşembe / St.Petersburg
Gemide alacağımız sabah kahvaltısından sonra saat 09:00’da St. Petersburg’a varış ve panoramik şehir turu ve Hermitage Müzesi ziyareti. Bu turda; Alexander Nevski Manastırı, Nevski Prospekt Caddesi, Kont Strogonof Sarayı, Saray Meydanı, Kışlık Saray, St Isaac Katedrali, Smolnıy Manastırı, Aniçkov Sarayı ve Köprüsü, 2. Alexandr Kan Kilisesi panoramik olarak görülecektir. Öğle yemeğinden sonra (gemide veya yemek paketi) arzu eden misafirler için ekstra Kanal Turu’na katılma imkanı. Gemide Akşam Yemeği. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Kazak Dansları veya ekstra Bale Gösterisi’ne katılabilirler. Gemide geceleme.

10.Gün / 19 Temmuz 2019 – Cuma / St.Petersburg
Gemide alacağımız sabah kahvaltıdan sonra Ekstra Muhteşem Peterhoff Park ve Sarayı Turu imkanı. Akşam Yemeği ve geceleme gemide. Akşam yemeğinden sonra ekstra Işıklar altında St.Petersburg Turu’na katılma imkanı.

11.Gün / 20 Temmuz 2019 – Cumartesi / St.Petersburg – İstanbul
Gemide alacağımız kahvaltıdan sonra arzu eden yolcular ekstra Puşkin-Katerina Sarayı Turu’na katılabilirler. (Ekstra tura katılmayan yolcuların, yeni gelen yolculara hazırlanması için, kabinlerini en geç saat 10:00’da boşaltıp valizlerini bagaj odasına bırakmaları gerekmektedir). Tur sonrası havaalanına transfer ve saat 15:15’de Türk Havayolları’nın TK 402 sayılı seferi ile uçuş. Saat 18:45’de İstanbul’a varış.

Not: Puşkin- Katerina Sarayı Turu için randevu sistemi geçerli olmayıp her gün belirli sayıda ziyaretçi kabul edilmektedir. Bu nedenle bu turun yapılıp yapılamayacağı tur tarihinden bir gün önce kesinleşmektedir.

ÜCRETLER:
ALT GÜVERTE, 2\3 YATAKLI : 1549 Euro
ANA GÜVERTE, 2 YATAKLI : 1649 Euro
ORTA GÜVERTE, 2 YATAKLI : 1749 Euro
ÜST GÜVERTE, 2 YATAKLI : 1849 Euro
JUNIOR SUIT, 2 YATAKLI : 2249 Euro
SINGLE (ÜST GUVERTE DBL ODADA), 2 YATAKLI : 2349 Euro

Fiyatımıza Dahil Hizmetler:

 • THY ile İstanbul-Moskova/St. Petersburg-İstanbul Ekonomi Sınıf Uçak Bileti
 • Havaalanı, Liman Vergileri (380Euro)
 • Uçakta kişi başı 30kg bagaj taşıma hakkı (üstü ücrete tabidir)
 • Havaalanı-Gemi-Havaalanı Özel Otobüs Transferi
 • Gemide bagaj taşıma hizmeti
 • Gemide 10 gece 11 gün Tam Pansiyon Konaklama
 • Moskova ve St. Petersburg’da Yarım gün Panoramik Şehir Turu
 • Nehir güzergâhında uğranılan limanlardaki turlar
 • Moskova’da Kremlin ve Katedral Turu
 • St.Petersburg’da Hermitage Müzesi Ziyareti
 • Gemide Hoş geldiniz Kokteyli ve Kaptanın Gala Yemeği
 • Mandrogide şaşlık barbekü yemeği
 • Yurtdışı Zorunlu paket Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Türkçe tur liderliği hizmeti
 • Gemide tüm yemeklerde çay ve kahve servisi
 • Gemideki konser, gösteriler, kültür dersleri ve etkinlikler (Rusça Dil Dersi, Rus Şarkıları Dersi, Rus Dansları Dersi, Rus Halk Sanatları, kostümleri ve ahşap hediyelik eşyaların tarihçeleri ve yapılışları hakkında bilgi)

Fiyatımıza Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Ekstra turlar, şahsi harcamalar
 • Gemide Alkollü, Alkolsüz İçecekler ve Kapalı Şişe Su
 • Rehber, yerel rehber ve şoför bahşişleri (İsteğe bağlı)
 • Gemi Personeli servis bedeli günlük 7€ olup gemide nakit olarak toplanacaktır.
 • Dahil olduğu belirtilmemiş tüm hizmetler
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Rusya Vize Ücreti
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı 15 TL (Havalimanı maliyet ofisi yoğun olabileceğinden, çıkış harcınızı seyahat öncesi ilgili bankalara yatırmanızı tavsiye ederiz)
 • Ergo Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası; tur bedeli 1500€ ‘ya kadar kişi başı 25€, 1500€ – 2000€ arası
  kişi başı 35€ (70 yaş üzeri %100 sürprim)

ÇOK ÖNEMLİ VİZE BİLGİSİ:
Rusya, yeşil pasaportlar dahil tüm pasaportlara vize istemektedir.
Rusya’ya giriş için tur bitiminden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan ve hiçbir şekilde zedelenmemiş, dikişlerinde herhangi bir sökülme olmayan pasaport gereklidir. Vize için iki adet beyaz fonlu resim, pasaport ve orijinal davetiye gerekmektedir.
Kayıt esnasında Pasaportlarını kontrol etmeleri için yolcularınızı lütfen uyarınız. Bu şekilde pasaportu olan yolcular deporte edilmekte ve aynı uçakla geri gönderilmektedir.