Cruise BrandsCruise Brands
Forgot password?

M/S RUBLEV GEMİSİ ile VOLGA VOLGA BEYAZ GECELER

M/S RUBLEV GEMİSİ ile VOLGA VOLGA BEYAZ GECELER

10 / 20 Haziran 2019 Tarihlerinde

10 Gece – 11 Gün

Dünyanın en büyük ülkesi Rusya, Avrupa’nın en uzun Nehri Volga, Avrupa’nın en büyük iki gölü Ladoga ve Onega, Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan şehirler, anıtlar, eserler…

Volga Nehri’nde yapacağınız bu yolculukta dünyanın en büyük ülkesini tarihi, kültürü ve coğrafyası ile keşfedecek, insanları ile yakından tanışma fırsatı bulacaksınız. Moskova ve St. Petersburg gibi Rusya’ya başkentlik yapmış iki büyük ve önemli kenti gezip tanıyacak, nehir boyunca Rus tarihinde önemli yere sahip şehir ve kasabaları ziyaret edeceksiniz.

Yolculuk boyunca konaklayacağınız nehir gemisi 260 yolcu kapasitelidir. Alt güverte hariç tümü dış cepheli ve geniş açılabilir penceresi olan kamaraların hepsinde müstakil duş-tuvalet, soğuk-sıcak klima sistemi mevcuttur. Ancak nehir gemileri çok büyük olmadıkları için kamaralar da fazla geniş değildir.
Geminin restoranı günde üç öğün Rus ve Avrupa mutfaklarından yemek seçenekleri ile hizmetinizdedir. Ayrıca geminin barı, hediyelik eşya dükkanı, güneşlenme güverteleri de hizmetiniz de olacaktır.
Gemi seyir halindeyken geceleriniz konserler ve gösteriler ile renklenecek, gündüzleri boş vakitlerinizde Rus tarihi, Rus dili, Rus kültürü, el sanatları ve Rus şarkıları hakkında bilgileneceksiniz. Güzergah boyunca geçeceğiniz 17 adet su asansörü de bu yolculuğunuzu ilginç kılacaktır.

1.Gün / 10 Haziran 2019 – Pazartesi / İstanbul – St.Petersburg
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinden pasaport ve çıkış işlemlerinden sonra saat 10:55’de Türk Havayolları’nın TK 401 sayılı seferi ile St. Petersburg’a hareket.14:15’de St. Petersburg’a varış. Ülkeye giriş işlemlerinden sonra özel otobüsle gemiye transfer ve yerleşme. Kısa bir dinlenmeden sonra size gemi ve turlar hakkında tanıtım yapılacak. Akşam yemeğinden sonra extra Işıklar altında St.Petersburg Gece Turu ve geceleme gemide.

2.Gün / 11 Haziran 2019 – Salı / St.Petersburg
Gemide alacağımız sabah kahvaltısından sonra panoramik şehir turu. Bu turda; Alexander Nevski Manastırı, Nevski Prospekt Caddesi, Kont Strogonof Sarayı, Saray Meydanı, Kışlık Saray, St Isaac Katedrali, Smolnıy Manastırı, Aniçkov Sarayı ve Köprüsü, 2. Alexander Kan Kilisesi panoramik olarak görülecektir. Öğle yemeğinden sonra (gemide veya yemek paketi) arzu eden yolcularımız için extra Muhteşem Peterhoff Park ve Sarayı Turu imkânı. Gemide, Akşam Yemeği. Akşamınızı da ekstra olarak Kazak Dansları veya Bale Gösterisi ile renklendirebilirsiniz. Geceleme gemide.

3.Gün / 12 Haziran 2019 – Çarşamba / St.Petersburg
Gemide alacağımız kahvaltıdan sonra Hermitage Müzesi Turu. Öğle Yemeği (gemide veya yemek paketi). Turun ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra Kanal Turu. Gemiye dönüş ve geminin saat 18:00’de Mandrogi’ye hareketi. Hoşgeldiniz kokteylinde, kaptan ve gemi mürettebatı ile tanışma. Akşam Yemeği ve geceleme gemide.

4.Gün / 13 Haziran 2019 – Perşembe / Mandrogi
Gemide alacağımız sabah kahvaltısından sonra yapılacak toplantıda uğranılacak limanlar, katedilecek suyolları, su asansörlerinin çalışma sistemi hakkında bilgiler verilecektir. Saat 11:30’da Mandrogi’ye varış. Rengârenk Rus ahşap evlerinin yer aldığı yemyeşil bir köy olan Mandrogi’de serbest zaman. Burada açık havada yeşillikler içinde yürüyüş yapabilir, mini hayvanat bahçesini, güzel ahşap binalar içinde yer alan hediyelik eşya mağazalarını ve hediyelik eşya atölyelerini ziyaret edebilirsiniz. Burada aynı zamanda küçük bir votka müzesi mevcuttur. Öğle yemeğinin ardından (kıyıda veya gemide) saat 15:00’da geminin Kiji’ye hareketi. Gemide çeşitli etkinlikler. Akşam Yemeği ve geceleme gemide.

5.Gün / 14 Haziran 2019 – Cuma / Kiji
Gemide alacağımız sabah kahvaltısından sonra saat 08:00’de Kiji’ye varış. Onega Gölü içinde 60. paralelin üstünde yer alan bu ada bir açık hava müzesi olup Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesindedir. Yürüyerek yapılacak turda, 22 kubbesiyle bir Peri masalı görüntüsünde olan hiç çivi kullanılmadan yapılmış ahşap Tecelli Kilisesi’ni, tümü ahşap eski Rus köy evlerini ve köylülerin yaşantılarını göreceksiniz. Turun bitiminde Ada’da serbest zaman. Saat 11:00’de geminin Goritsi’ye hareketi. Öğle ve Akşam Yemeği ve geceleme gemide.

6.Gün / 15 Haziran 2019 – Cumartesi / Goritsi
Gemide alacağımız sabah kahvaltısından sonra saat 12:00’de Goritsi’ye varış ve Aziz Kiril Manastırı gezisi için otobüs ile Kiril Kasabası’na hareket. Gemide Öğle Yemeği. Saat 15:30’da geminin hareketi. Gemide çeşitli etkinlikler. Akşam Yemeği ve geceleme gemide.

7.Gün / 16 Haziran 2019 – Pazar / Yaroslavl
Gemide sabah kahvaltısından sonra serbest zaman. Gemide Öğle Yemeği ve 15:00’da Yaroslavl’a varışta özel otobüsle yapılacak turumuzda Transfigürasyon Manastırı, Şehir Meydanı, Volga ve Kotorosol nehirlerinin kordonu görülecektir. Şehir merkezinde serbest zamandan sonra gemiye dönüş ve saat 19.00’da geminin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

8.Gün / 17 Haziran 2019 – Pazartesi / Uglic
Gemide alacağımız sabah kahvaltısından sonra saat 08:30’da Ugliç’e varış. Volga kıyısında bulunan bu şirin şehirde yürüyerek yapılacak olan turda, eski Kremlin Meydanı’ndaki Transfigürasyon Katedrali ve Korkunç Ivan’ın oğlu Dimitri’nin 9 yaşında iken öldüğü yerde yapılmış olan Dimitri Kan Kilisesi’ni göreceksiniz. Turun ardından alışveriş için serbest zaman. Saat 12:00’de geminin Moskova’ya hareketi ve Öğle Yemeği. Gemide çeşitli etkinlikler. Bu akşam geminin nehir üzerinde geçireceği son gece olduğu için Kaptanın Gala Yemeği ile ağırlanacaksınız. Geceleme gemide.

9.Gün / 18 Haziran 2019 – Salı / Moskova
Gemide alacağımız sabah kahvaltısından sonra serbest zaman ve Öğle Yemeği. Saat 13:00’da Moskova’ya varış. Özel otobüsle yapılacak panoramik şehir turunda; Leningrad Caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Kızıl Meydan, GUM Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Katedrali görülecek yerler arasındadır. Akşam ekstra Işıklar altında Moskova Turu. Geceleme gemide.

10.Gün / 19 Haziran 2019 – Çarşamba / Moskova
Gemide alacağımız sabah kahvaltısının ardından Kremlin Turu. Öğleden sonra dünyaca ünlü Ekstra Metro Arbat Turu , Borodino Panorama Müzesi ve Novodevici Turları’na katılma imkanı. Akşam Yemeği ve geceleme gemide. Akşam ekstra olarak Rusya’nın uluslararası üne sahip Kostroma Dans Grubu’nun gösterisine katılma imkanı.

11.Gün / 20 Haziran 2019 – Perşembe / Moskova – İstanbul
Gemide alacağımız sabah kahvaltısından sonra gemiden ayrılış ve havalimanına transfer. Saat 14:50’de TK418 sefer ile İstanbul’a hareket. Saat 18:05’de İstanbul’a varış ve gezimizin sonu .

ÜCRETLER:
ALT GÜVERTE, 2\3 YATAKLI : 1599 Euro
ANA GÜVERTE, 2 YATAKLI : 1699 Euro
ORTA GÜVERTE, 2 YATAKLI : 1799 Euro
ÜST GÜVERTE, 2 YATAKLI : 1899 Euro
JUNIOR SUIT, 2 YATAKLI : 2199 Euro
SINGLE (ÜST GUVERTE DBL ODADA), 2 YATAKLI : 2399 Euro

Fiyatımıza Dahil Hizmetler:

 • THY ile İstanbul-Petersburg/Moskova -İstanbul Ekonomi Sınıf Uçak Bileti
 • Havaalanı, Liman Vergileri (380Euro)
 • Uçakta kişi başı 30kg bagaj taşıma hakkı (üstü ücrete tabidir)
 • Havaalanı-Gemi-Havaalanı Özel Otobüs Transferi
 • Gemide bagaj taşıma hizmeti
 • Gemide 9 gece 10 gün Tam Pansiyon Konaklama
 • Moskova ve St. Petersburg’da Yarım gün Panoramik Şehir Turu
 • Nehir güzergâhında uğranılan limanlardaki turlar
 • Moskova’da Kremlin ve iki Katedral Gezisi
 • St.Petersburg’da Hermitage Müzesi Ziyareti
 • Gemide Hoş geldiniz Kokteyli ve Kaptanın Gala Yemeği
 • Yurtdışı Zorunlu paket Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Türkçe tur liderliği hizmeti
 • Gemide tüm yemeklerde çay ve kahve servisi. Gemideki konser, gösteriler, kültür dersleri ve etkinlikler (Rusça Dil Dersi, Rus Şarkıları Dersi, Rus Dansları Dersi, Rus Halk Sanatları, kostümleri ve ahşap hediyelik eşyaların tarihçeleri ve yapılışları hakkında bilgi)

Fiyatımıza Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Ekstra turlar, şahsi harcamalar
 • Gemide Alkollü, Alkolsüz İçecekler ve Kapalı Şişe Su
 • Rehber, yerel rehber ve şoför bahşişleri (İsteğe bağlı)
 • Gemi Personeli servis bedeli günlük 7€ olup gemide nakit olarak toplanacaktır.
 • Dahil olduğu belirtilmemiş tüm hizmetler
 • Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası
 • Rusya Vize Ücreti
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı 15 TL (Havalimanı maliyet ofisi yoğun olabileceğinden, çıkış harcınızı seyahat öncesi ilgili bankalara yatırmanızı tavsiye ederiz)
 • Ergo Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası; tur bedeli 1500€ ‘ya kadar kişi başı 25€, 1500€ – 2000€ arası
  kişi başı 35€ (70 yaş üzeri %100 sürprim)

ÇOK ÖNEMLİ VİZE BİLGİSİ:
Rusya, yeşil pasaportlar dahil tüm pasaportlara vize istemektedir.
Rusya’ya giriş için tur bitiminden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan ve hiçbir şekilde zedelenmemiş, dikişlerinde herhangi bir sökülme olmayan pasaport gereklidir. Vize için iki adet beyaz fonlu resim, pasaport ve orijinal davetiye gerekmektedir.
Kayıt esnasında Pasaportlarını kontrol etmeleri için yolcularınızı lütfen uyarınız. Bu şekilde pasaportu olan yolcular deporte edilmekte ve aynı uçakla geri gönderilmektedir.