Cruise BrandsCruise Brands
Forgot password?

Mega Yelkenli PANORAMA ile İZLANDA

KURBAN BAYRAMI’NDA!…

Mega Yelkenli PANORAMA ile İZLANDA

Türk Hava Yolları & Icelandair & Scandinavian Airlines ile

09 Ağustos 2019 Tarihli

9 Gece – 10 Gün

REYKJAVIK (1) AKUREYRI – HUSAVIK – ISAFJORDUR – PATREKSFJORDUR – AKRANES – REYKJAVIK (1)

İzlanda’yı en iyi döneminde, üstelik çok özel bir yelkenli olan ve sadece 25 kabini ile oldukça çekici güzellikteki Mega Yelkenli Panorama ile.Uğrayacağımız neredeyse el değmemiş limanlarda macera dolu bir keşif yolculuğuna var mısınız!

1.Gün / 09 Ağustos 2019 / Cuma / İSTANBUL – Kopenhag – Reykjavik
İstanbul Atatürk Havalimanı’nda buluşma. Türk Hava Yolları, TK 1781 No’lu seferi ile saat 11:45’te Kopenhag Havalimanı’na hareket. Yerel saat ile 14:00’da Kopenhag’a varış. Kısa bir aktarmanın ardından saat 16:40’ta Scandinavyan Airlines SK 2595 sefer sayılı uçuşu ile Reykjavik’e hareket. Yerel saat ile 17:55’te Reykjavik’e varış sonrası otele transfer. Geceleme otelde.

2.Gün / 10 Ağustos 2019 / Cumartesi / Reykjavik – Akureyri
Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrası özel araç ile Akureyri Limanı’na transfer. Gemiye biniş işlemleri sonrası dileyen misafirlerimiz Akureyri Limanı’nda kısa keşif gezileri yapabilirler.Geceleme, Akureyri Limanı’nda demirli kalacak olan Panorama Yelkenli gemimizde.

3.Gün / 11 Ağustos 2019 / Pazar / Akureyri – Husavik
Sabah kahvaltı sonrası gemi şirketinin veya rehberinizin düzenleyeceği Myvatn Gölü & Godafoss Şelalesi turlarına katılabilirsiniz. Bu turlarda Myvatn Gölü, Namarksard ve Dimmuborgir’i, lav sahalarındaki volkanik dünyaya ait mükemmel örnekleri, kaynayan, buhar çıkaran çamur havuzlarını, doğal buhar bacalarını ve kraterleri görebilir, yaklaşık genişliği 30 ve yüksekliği 12 metre olan Godafoss Şelalesi (Tanrı Şelaleleri) turunda ise Hristiyanlığın gelişi ve Paganizmin sona ermesini anlatan Krsitni Saga hakkında bilgi edinebilirsiniz. Öğle saatlerinde Panorama Yelkenlisi ile Husavik’te buluşup, limanda keşif gezisi yapabilir, dilerseniz ekstra düzenlenecek olan “Balina İzleme” turuna katılabilirsiniz. Tura katılmayacak misafirlerimiz Akureyri’den gemi ile getirileceklerdir.
Geceleme Husavik Limanı’nda.

4.Gün / 12 Ağustos 2019 / Pazartesi / Husavik – Siglufjordur – Isafjordur
Sabah saatlerinde Skjafandi Körfezi’ni geçerek İzlanda’nın en kuzeyinde yer alan, kuzey kutup dairesine en yakın şehri ve İzlanda’nın en güzel limanı olan Siglufjordur için yola çıkıyoruz. Yol üzerinde kaptanımızın yönlendirmesi ile görebileceğiniz balinalar için dikkat kesilirken bu macera dolu yolcuğun tadını çıkarmayı lütfen unutmayın (Bölge, balina izleme deneyimi yaşama konusunda Avrupa’nın en önemli yeridir). Gün ortasında varacağımız Siglufjordur, bir zamanlar Ringa balıkçılığının da başkenti olarak biliniyordu. Burada gemi firmasının veya rehberimizin düzenleyeceği ekstra kara turuna katılarak bu şirin balıkçı köyünü keşfedebilirsiniz. Akşam saatlerinde Isafjordur için yola çıkıyoruz. Geceleme seyir esnasında denizde, Panorama Yelkenli gemimizde.

5.Gün / 13 Ağustos 2019 / Salı / Isafjordur – Patreksfjordur
Gece geç saatlerde İsafjorfur Limanı’na demirliyoruz. Sabah, gemide kahvaltı sonrası, gemi firmasının veya rehberimizin düzenlediği Thingeri Köyü ve Viking Müzesi turlarına katılabilirsiniz. Isafjordur Westfjords’un büyük balıkçı limanı olup, korunan geleneksel yapısı ile Viking tarihini özümseyebileceğiniz atmosferi ile seyahatinizin en akılda kalan limanlarından biri olacaktır. Akşam üzeri Westfjords çevresinden dolanarak Patreksfjordur için yola çıkıyoruz. Geceleme seyir esnasında denizde, Panorama Yelkenli gemimizde.

6.Gün / 14 Ağustos 2019 / Çarşamba / Patreksfjordur – Akranes
Gece geç saatlerde Patreksfjordur Limanı’na demirliyoruz. Sabah, gemide kahvaltı sonrası, gemi firmasının veya rehberimizin düzenlediği Macera Dolu Westfjord veya Dynjandi Şelalesi turlarına katılarak keşfedebilirsiniz. Westfjord turunda yüksekliği 450 m’ye ulaşan Latrarbag tepelerini, kuzey Atlantik’in en büyük kuş kolonisi olan, Puffin kuşlarını anavatanında görebilirsiniz. Dynjandi Şelalesi turunda ise İzlanda’nın en güzel manzaralarından birini görerek Bildudalur çevresini dolaşıp “Deniz Canavarları Müzesi’ni” gezebilirsiniz. Akşam üzeri tur sonrası gemiye dönüş ve Akranes için hareket. Geceleme seyir esnasında denizde, Panorama Yelkenli gemimizde.

7.Gün / 15 Ağustos 2019 / Perşembe / Akranes – Reykjavik
Gece geç saatlerde vardığımız Akranes Limanı’na demirliyoruz. Sabah, gemide kahvaltı sonrası gemi firmasının veya rehberimizin düzenlediği The Viking Saga veya Langjokull Buzulu turları ile keşfedebilirsiniz. The Viking Saga turunda Avrupa’nın en etkili kaplıcası olan Deildartguhver ile Hraunfossar ve Barnafoss Şelaleri’ni, bir zamanlar adanın entelektüel merkezlerinden biri olan ve çok uzun yıllar boyunca ülkenin en önemli okullarından birine ev sahipliği yapan Reykholt’u ziyaret edeceğiz. Langjokull Buzulu turunda ise; 360 m yüksekliği ile İzlanda’ nın en büyük ikinci buzulunu oldukça yakından görebilecek, insan yapımı buz mağaralarını ziyaret ederken iklim değişikliğinin buzulların üzerindeki etkisini gözlemleyeceksiniz. Öğle yemeği sonrası Hraunfossar ve Barnafoss şelalelerine giderek en güzel manzaraları hafızanıza kazıyıp, çektiğiniz fotoğraflarla ölümsüzleştirebileceksiniz. Akşam üzeri tur sonrası gemiye dönüş ve Reykjavik için hareket. Geceleme seyir esnasında denizde, Panorama Yelkenli gemimizde.

8.Gün / 16 Ağustos 2019 / Cuma / Reykjavik
Gece geç saatlerde vardığımız Reykjavik Limanı’na demirliyoruz. Sabah, gemide kahvaltı sonrası gemi firmasının veya rehberimizin düzenlediği Golden Circle turuna katılabilirsiniz. 300 km bir çapa sahip, Güney İzlanda’nın en ilgi çekici yeri olan Golden Circle turuna; Thingvellir Ulusal Parkı ziyareti ile başlayıp, büyüleyici şelaleri, sıcak masmavi termal suları, aktif bir gayzer olan Strokkur’u ziyaret edeceğiz. Tur sonrası gemiye dönüş, geceleme Reykjavik Limanı’nda, Panorama Yelkenli gemimizde.

9.Gün / 17 Ağustos 2019 / Cumartesi / Reykjavik
Kahvaltı sonrası gemiden ayrılış ve özel araçlarla dönüş yolu öncesi konaklayacağımız otelimize transfer. Otele yerleşme sonrası serbest zaman. Serbest zamanınızda dilerseniz Reykjavik’teki son keşif turlarınızı yapabilir, camdan bir kubbe olan ve şehri ısıtan doğa kaynak su tankının üzerine inşa edilmiş Perlan Kubbesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

10.Gün / 18 Ağustos 2019 / Pazar / Reykjavik – İSTANBUL
Sabaha karşı otelden özel araçlarla Reykjavik Havaalanı’na transfer. Icelandair Fl 322 No’lu seferi ile saat 10:30’da Oslo’ya hareket. Yerel saat ile 14:00’da Oslo’ya varış sonrası kısa bir aktarmanın ardından saat 17:45’te Türk Hava Yolları’nın TK 1754 sefer sayılı uçuşu ile 17:45’te İstanbul Atatürk Havaalanı’na hareket. Yerel saat ile 22:35’te İstanbul’a varış. HOŞGELDİNİZ!

UÇUŞ DETAYLARI:
İstanbul Havalimanı – Kopenhag 09 Ağustos 2019 TK1781 11:45 (Kalkış) 14:00 (Varış)
Kopenhag– Reykjavik 09 Ağustos 2019 SK2595 16:40 (Kalkış) 17:55 (Varış)

Reykjavik – Oslo 18 Ağustos 2019 Fl322 10:30 (Kalkış) 15:00 (Varış)
Oslo – Istanbul Havalimanı 18 Ağustos 2019 TK1754 17:44 (Kalkış) 22:35 (Varış)

Paket Fiyatlarımız:
İki kişilik C Kategori Kabinde Kişi başı : 2.950 EUR
İki kişilik B Kategori Kabinde Kişi başı : 3.150 EUR
İki kişilik A Kategori Kabinde Kişi başı : 3.650 EUR

+ Kişibaşı Havaalanı ve Liman Vergileri + Seyahat & Sağlık ve İptal Sigortası : 525 EUR

Paket Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • İstanbul – Kopenhag Türk Hava Yolları Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Kopenhag – Reykjavik Scandinavian Airlines Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Reykjavik – Oslo Icelandair Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Oslo – İstanbul Türk Hava Yolları Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Reykjavik’te 2 Gece Hotel Konaklaması
 • Mega Yat Panaroma’da 7 Gece – 8 Gün Tam Pansiyon Konaklama (karşılama kokteyli, havanın uygunluğuna göre BBQ partisi, Açık Büfe Kahvaltı, Günde 2 Ana Yemek dahil olup, içeçekler hariçtir)
 • Gemide düzenlenen tüm animasyon ve aktiviteler
 • Kaptan’ın Veda Gecesi
 • Soft içecekler (Gün boyu çay, kahve, su)
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri (Grup kişi sayısı 20 olduğu takdirde)
 • Transferler

Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Havaalanı ve Liman Vergileri
 • Seyahat & Sağlık, İptal ve İade Sigortası
 • Her türlü kişisel harcama ve bahşişler
 • Alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Wıfı
 • Gemi şirketinin düzenlemiş olduğu Ekstra Liman Gezileri
 • Schengen ve İngiltere Vize Ücretleri

MEGA YAT PANORAMA DETAYLARI
Uzunluğu : 54 Metre
Misafir kapasitesi : 49
Yapım Yılı : 1993
Yenilenme Yılı : 2014
Personel Sayısı : 16-18