Cruise BrandsCruise Brands
Forgot password?

SAFFET EMRE TONGUÇ ve SERDA BÜYÜKKOYUNCU EŞLİĞİNDE BÜYÜLÜ FAS

Saffet Emre Tonguç ve Serda Büyükkoyuncu Eşliğinde

BÜYÜLÜ FAS

Casablanca, Marrakesh, Kasbah Tamadot, Agafay, Essaouira

26 Ekim 2018 / 4 Gece – 5 Gün

Günümüzün modern dünyasından sizi adeta tarihte geriye götüren Medina sokaklarına, büyüleyici Atlas Dağları’ndan
Sahara Çölü’ne kadar uzanan, bu kadar çok zıtlık ve karşıtlığın bir uyum içerisinde yaşamasına hayret edeceğiniz bir deneyim sizleri bekliyor. Saffet Emre Tonguç’un eşsiz rehberliği ile tanıyacağınız “FAS GEZİMİZ” sizleri oldukça etkileyecek.

GEZİ PROGRAMI:

1.Gün – 26 Ekim 2018 – Cuma / İstanbul / Casablanca – Marrakesh

Atatürk Havaalanı Dış Hatlar terminalinde sabah saat 09:00’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Türk Hava Yolları’nın TK 617 sefer sayılı uçuşu ile saat 11:20’de Casablanca’ya hareket ve yerel saat ile 14:10’da varış. Varışı takiben özel otobüsümüz ile Saffet Emre Tonguç ve yerel rehberimizin eşliğinde düzenleyeceğimiz Casablanca gezimizde, geleneksel Fas mimarisi ile modern Fransız mimarisinin bir karışımı olarak Fransızlar tarafından kurulan, sokaklarında kurulu tezgahları ve birbirinden güzel evleri bulunan Habous, Neo-Gotik tarzında inşaa edilmiş Kazablanka Katedrali (Sacre Coeur), ve Birleşmiş Milletler meydanını keşfediyor ve V. Muhammed Meydanı’nda fotoğraf çekmek için mola veriyoruz. Son durağımız olan Fas’ın en büyük, dünyanın ise en büyük yedinci camisi olan Hassan II Camii’ne gidiyoruz. Fas Kralı 2. Hasan tarafından yaptırılan ve Endülüs kültüründen esintiler taşıyan camii ziyaretinden sonra Kazablanka’nın meşhur “Corniche”inde serbest zamanımız oluyor. Akşam “Hoş Geldiniz” yemeğimizi alacağımız restoranın ardından Marrakesh’e hareket ediyor ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Marrakesh merkezinde yer alan 2 Ciels Hotel’de.

2.Gün – 27 Ekim 2018 – Cumartesi / Bahia Sarayı & Agafay Çöl Kampı

Sabah kahvaltımızdan sonra harika bir gün daha bizleri bekliyor! İlk durağımız Bahia Sarayı. Bahia Sarayı, Marakeş’te bulunan sekiz hektarlık bir 19. yüzyıl sarayıdır. Fas kültürünün başyapıtlarından ve ülkenin kültürel mirasının en önemli anıtlarından birisidir. Hassan II tarafından inşaa edilmiştir. Bahia Sarayı’nın ardından muhteşem bir atmosfere doğru yola çıkıyoruz. Agafay Çöl Kampı’na gidiyor, develer ile çölde geziyor, öğle yemeğimizi lüks çöl çadırlarında tadıyor ve modern dünyadan bir süreliğine de olsa uzaklaşıyoruz. Büyük beyaz çadırların rüstik bir cazibe ile döşendiği, antika sandıkların, ahşap mobilyaların olduğu ve rengarenk kilimler ile döşeli çadırlardan çok etkileneceksiniz. Muhteşem fotoğraflar ve anılarla Marrakesh’e dönüyoruz. Sıradaki durağımız Koutoubia Camii. Akşam üzeri güneşin batımıyla harika bir manzaraya sahip olan Koutoubia Camii ziyaretimizin ardından Diemma El Fna meydanına gidiyoruz. Kısa bir serbest zamanın ardından otelimize dönüyoruz ve dinleniyoruz. Akşam yemeğimiz farklı bir atmosfer yaşayacağımız Yakut Restoran’da ve geceleme 2 Ciels Hotel’de.

3.Gün – 28 Ekim 2018 – Pazar / Essaouira & Marrakesh

Sabah kahvaltımızın ardından balıkçı limanı olarak kabul edilen Essaouira’ya gidiyoruz. Gezimizde Cichaoua bölgesini de göreceğimiz yol üzerinden Atlas Okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz şehri Essaouira’ya gidecek ve Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehri tanıyacağız. Uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında kale bölgesini ve balıkçı limanını gezecek, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşaa edilen Medina’yı keşfedeceğiz. Bir çok ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olan ve bir labirenti andıran sokaklar, bembeyaz evler, maviye boyanmış kapılar ve pencereleri fotoğraflayacak, Jimmy Hendrix ve Orson Wells gibi bohem hayatı seçen sanatçıların neden bu şehirde yaşadıklarını daha iyi anlayacaksınız. Öğle yemeğinde yerel lezzetleri de yaşacağımız gezinin ardından Marrakesh’e dönüyoruz. Arzu eden misafirlerimiz alışveriş yapabilir. Bu akşamki yemeğimiz Jad Mahal Restoran’a gidiyoruz ve ardından geceleme 2 Ciels Hotel’de.

4.Gün – 29 Ekim 2018 – Pazartesi / Mejorelle Bahçesi & Kasbah Tamadot

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından etkileyici Majorelle Bahçesinde turumuza başlıyoruz. Kaktüs ormanı ve Bambu ağaçları ile çevrelenmiş Mejorelle Bahçesinin içinde Berberi Müzesi ve Yves Saint Laurent Müzesi olmak üzere iki adet müze bulunmaktadır. Daha sonrasında çok özel bir tecrübe için Kasbah Tamadot’a gidiyoruz. Dünyaca ünlü Virgin Records’un sahibi Richard Branson’ın sahibi olduğu otelde öğle yemeğimizi alacak ve bölgeyi gezeceğiz. Akşam saatlerinde Marrakesh’e dönüyor ve dinleniyoruz. Akşam saatlerinde Gala Yemeğimizi alacağımız La Maison Arabe Restoran’a yolculuğa çıkıyoruz. Geceleme 2 Ciels Hotel’de.

5.Gün – 30 Ekim 2018 – Salı / Marrakesh & Casablanca / İstanbul

Otelimizde sabah kahvaltımızı alıyor ve özel otobüsümüz ile Casablanca Havaalanı’na yola çıkıyoruz.Türk Hava Yolları’nın TK 618 sefer sayılı uçuşu ile saat 14:35’de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 22:15’de varış.

Uçuş Bilgileri:
26 Ekim 2018 İstanbul – Casablanca TK 617 11:20 (Hareket) 14:10 (Varış)
30 Ekim 2018 Casablanca – İstanbul TK 618 14:35 (Hareket) 22:15 (Varış)

Ücretler:
İki kişilik odada kişi başı : 2890 Euro
Tek kişilik oda farkı : 950 Euro
Odada 3.Kişi : 2790 Euro

Dahil Olan Hizmetler:

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul – Casablanca – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Marrakesh’de 4 gece 2 Ciels Hotel’de Oda + Kahvaltı konaklama
 • Yarım gün Casablanca Şehir Turu
 • Casablanca’da Akşam Yemeği
 • Tam gün Marrakesh & Kasbah Tamadot Gezisi (Öğle Yemekli)
 • Tam gün Agafay Çöl Kampı Gezisi (Öğle Yemekli)
 • Tam gün Essaouira Gezisi (Öğle Yemekli)
 • Marrakesh’de yerel restoranlarda tüm Akşam Yemekleri
 • Tüm transferler
 • Saffet Emre Tonguç eşliğinde profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Tüm gezilerde özel kulaklıklar
 • Havaalanı vergileri
 • Tam kapsamlı kaza, sağlık ve iptal sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı

Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Öğle ve Akşam yemeklerindeki içecekler
 • Kişisel harcamalar

Not : Fas, Türkiye Cumhuriyeti Pasaport sahiplerinden vize istememektedir.