Cruise BrandsCruise Brands
Forgot password?

Saffet Emre Tonguç Eşliğinde BÜYÜLÜ FAS

Saffet Emre Tonguç Eşliğinde

BÜYÜLÜ FAS

Casablanca, Marrakesh, Kasbah Tamadot, Agafay, Essaouira

26 Ekim 2018 / 4 Gece – 5 Gün

Günümüzün modern dünyasından sizi adeta tarihte geriye götüren Medina sokaklarına, büyüleyici Atlas Dağları’ndan
Sahara Çölü’ne kadar uzanan, bu kadar çok zıtlık ve karşıtlığın bir uyum içerisinde yaşamasına hayret edeceğiniz bir deneyim sizleri bekliyor. Saffet Emre Tonguç’un eşsiz rehberliği ile tanıyacağınız “FAS GEZİMİZ” sizleri oldukça etkileyecek.

GEZİ PROGRAMI:

1.Gün – 26 Ekim 2018 – Cuma İstanbul / Casablanca – Marrakesh

Atatürk Havaalanı Dış Hatlar terminalinde sabah saat 09:00’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Türk Hava Yolları’nın TK 617 sefer sayılı uçuşu ile saat 11:20’de Casablanca’ya hareket ve yerel saat ile 14:10’da varış. Varışı takiben özel otobüsümüz ile Saffet Emre Tonguç ve yerel rehberimizin eşliğinde düzenleyeceğimiz Casablanca gezimizde, geleneksel Fas mimarisi ile modern Fransız mimarisinin bir karışımı olarak Fransızlar tarafından kurulan, sokaklarında kurulu tezgahları ve birbirinden güzel evleri bulunan Habous, Neo-Gotik tarzında inşaa edilmiş Kazablanka Katedrali (Sacre Coeur), V. Muhammed Meydanı ve Birleşmiş Milletler meydanını keşfediyor ve son durağımız olan Fas’ın en büyük, dünyanın ise en büyük yedinci camii olan Hassan II Camisi’ne gidiyoruz. Fas Kralı 2. Hasan tarafından yaptırılan ve Endülüs kültüründen esintiler taşıyan camii gezdikten sonra Kazablanka’nın meşhur “Corniche”inde serbest zamanımız oluyor. Akşam “Hoş Geldiniz” yemeğimizi alacağımız restoranın ardından Marrakesh’e hareket ediyor ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme, Marrakesh merkezinde yer alan otelimizde.

2.Gün – 27 Ekim 2018 – Cumartesi Marrakesh & Kasbah Tamadot

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından etkileyici Marrakesh turumuza başlıyoruz. Adeta geçmiş zamanda kaybolacağınız gezide taş işçiliği ve Mağribi mimari ile dikkat çeken Ali Bin Yusuf Medresesi’ni, 75 metrelik minaresi ile ilginizi çekecek ve 1150 yılında yapılmış olan Kutubiye Camisi’ni, Bahai Sarayı’nı ve aklınıza gelebilecek hemen her şeyin satıldığı dükkanları, rengarenk atmosferi ve Safran kokusu ile meşhur Medina’yı gezeceğiz. Djemma El Fna Meydanını da keşfettikten sonra öğle yemeği ve çok özel bir tecrübe için Kasbah Tamadot’a gidiyoruz. Dünyaca ünlü Virgin Records’un sahibi Richard Branson’ın sahibi olduğu otelde öğle yemeğimizi alacak ve bölgeyi gezeceğiz. Akşam saatlerinde Marrakesh’e dönüyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi çok özel bir yerel restoranda alıp geceleme için otelimize dönüyoruz.

3.Gün – 28 Ekim 2018 – Pazar Agafay Çöl Kampı & Marrakesh

Sabah kahvaltımızdan sonra harika bir gün daha bizleri bekliyor! Agafay Çöl Kampı’na gidiyor, develer ile çölde geziyor, öğle yemeğimizi lüks çöl çadırlarında tadıyor ve modern dünyadan bir süreliğine de olsa uzaklaşıyoruz. Büyük beyaz çadırların rüstik bir cazibe ile döşendiği, antika sandıkların, ahşap mobilyaların olduğu ve rengarenk kilimler ile döşeli çadırlardan çok etkileneceksiniz. Akşam saatlerinde Marrakesh’e dönüyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeğimiz farklı bir atmosfer yaşayacağımız özel bir restoranda ve geceleme otelimizde.

4.Gün – 29 Ekim 2018 – Pazartesi Essaouira & Marrakesh

Sabah kahvaltımızın ardından balıkçı limanı olarak kabul edilen Essaouira’ya gidiyoruz. Gezimizde Cichaoua bölgesini de göreceğimiz yol üzerinden Atlas Okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz şehri Essaouira’ya gidecek ve Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehri tanıyacağız. Uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında kale bölgesini ve balıkçı limanını gezecek, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşaa edilen Medina’yı keşfedeceğiz. Bir çok ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olan ve bir labirenti andıran sokaklar, bembeyaz evler, maviye boyanmış kapılar ve pencereleri fotoğraflayacak, Jimmy Hendrix ve Orson Wells gibi bohem hayatı seçen sanatçıların neden bu şehirde yaşadıklarını daha iyi anlayacaksınız. Öğle yemeğinde yerel lezzetleri de yaşayacağımız gezinin ardından Marrakesh’e dönüyoruz. Akşam saatlerinde Gala Yemeğimizi alacak ve ardından geceleme otelimizde.

5.Gün – 30 Ekim 2018 – Salı Marrakesh & Casablanca / İstanbul

Otelimizde sabah kahvaltımızı alıyor ve özel otobüsümüz ile Casablanca Havaalanı’na doğru yola çıkıyoruz.
Türk Hava Yolları’nın TK 618 sefer sayılı uçuşu ile saat 14:35’de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 22:15’de varış.

Uçuş Bilgileri:
26 Ekim 2018 İstanbul – Casablanca TK 617 11:20 (Hareket) 14:10 (Varış)
30 Ekim 2018 Casablanca – İstanbul TK 618 14:35 (Hareket) 22:15 (Varış)

Ücretler:
İki kişilik odada kişi başı : 2890 Euro
Tek kişilik oda farkı : 950 Euro
Odada 3.Kişi : 2790 Euro

Dahil Olan Hizmetler:

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul – Casablanca – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Marrakesh’de 4 gece 1.sınıf merkezi otelde Oda + Kahvaltı konaklama
 • Yarım gün Casablanca Şehir Turu
 • Casablanca’da Akşam Yemeği
 • Tam gün Marrakesh & Kasbah Tamadot Gezisi (Öğle Yemekli)
 • Tam gün Agafay Çöl Kampı Gezisi (Öğle Yemekli)
 • Tam gün Essaouira Gezisi (öğle yemekli)
 • Marrakesh’de yerel restoranlarda tüm Akşam Yemekleri
 • Tüm transferler
 • Saffet Emre Tonguç eşliğinde profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Tüm gezilerde özel kulaklıklar
 • Havaalanı vergileri
 • Tam kapsamlı kaza, sağlık ve iptal sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı

Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Öğle ve Akşam yemeklerindeki içecekler
 • Kişisel harcamalar

Fas, Türkiye Cumhuriyeti Pasaport sahiplerinden vize istememektedir.

 

Rezervasyon Bilgi

Rezervasyon Bilgi

Güvenlik Kodu: captcha