Cruise BrandsCruise Brands
Forgot password?

SAFFET EMRE TONGUÇ ve SERDA BÜYÜKKOYUNCU EŞLİĞİNDE BÜYÜLEYİCİ MALTA & SİCİLYA

Saffet Emre TONGUÇ ve Serda BÜYÜKKOYUNCU Eşliğinde BÜYÜLEYİCİ MALTA & SİCİLYA

10 Mart 2020 Tarihinde

5 Gece / 6 Gün

GEZİ PROGRAMI:
1.Gün / 10 Mart 2020 – Salı / İstanbul – Valletta – Marsaxlokk
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde saat 06:00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1369 sayılı tarifeli seferi ile saat 08:00’da Malta’ya uçuş ve yerel saat ile 08:35’te varış. Varışımızı takiben bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile “Marsaxlokk” isimli Balıkçı Köyü’ne hareket edecek ve Öğle Yemeği’mizi yerel bir restoran da alacağız. “Luzzo” isimli Malta’ya özgü renk ve dizayna sahip ufak şirin balıkçı kayıklarının sunduğu manzarayı kaçırmamalısınız. Daha sonrasında Malta’nın başkenti olan ve otelimizinde yer aldığı Valletta’ya doğru yola çıkıyor ve Birinci Sınıf Otelimize yerleşiyoruz. Öğleden sonra yapılacak Valletta Şehir Turu’nda 2018 yılında Avrupa Kültür Başkenti olarak seçilen bu güzel şehri, hem canlı hem de tarihi sokaklarını yürüyüş turu yaparak keşfedeceğiz. Şehir turunda, Casa Rocca Piccola göreceğimiz yerlerin başında geliyor. Gezilerimizin ardından ise grubumuza özel olarak açılacak olan Trattoria Da Pippo Restoran’da Akşam Yemeği’mizi alacağız. Geceleme otelimizde.

2.Gün / 11 Mart 2020 – Çarşamba / Valletta – Mdina
Sabah kahvaltımızın ardından Mdina’ya doğru yola çıkıyoruz. Malta’nın eski başkenti ve tarihi bir öneme sahip olan Mdina aynı zamanda “Sessiz Şehir” olarak bilinir. Bu gizemli şehrin daracık sokaklarında yürüyerek şehri keşfedecek, Öğle Yemeği’mizi ise Palazzo Depiro’da alacağız. Mdina’da alışveriş için serbest zaman ve otelimize dönüş. Akşam saatlerinde otelimizin önünden alınacağımız özel teknemiz ile Liman Gezisi gerçekleştiriyoruz. Gezimizin ardından grubumuza özel olarak kapatılacak olan Maritim Müzesi’nde Şövalye Dönemi’nden kalan tariflerle hazırlananan Akşam Yemeği’mizi alıyoruz. Geceleme otelimizde.

3.Gün / 12 Mart 2020 – Perşembe / Valletta – Noto – Taormina
Sabah kahvaltımızın ardından bagajlarımız ile birlikte otelimizden ayrılıyoruz. Catamaran ile yapacağımız yolculuğumuzun ardından İtalya’nın Sicilya Bölgesi’ne gideceğiz. Sicilya, İtalya’nın 20 bölgesi içindeki 5 özerk bölgeden birisidir. İlk durağımız olan NOTO Şehri, Barok Mimari’nin doruğa ulaştığı yerlerden biridir. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan NOTO, yapılarında tabiatın yüz binlerce yılda yarattığı ve altın sarısı etkisini yansıtan doğal taş kullanılmıştır. Öğle Yemeği’mizi Marzamemi de La Cialoma Restoran’da alıyoruz. Akşam üzeri otelimize yerleşme ve serbest zaman. Akşam Yemeği’mizi özel bir restoran da alıyoruz. Geceleme otelimizde.

4.Gün / 13 Mart 2020 – Cuma / Taormina – Palermo
Sabah kahvaltımızın ardından Palermo gezimiz için güne başlıyoruz.. Tüm gün Palermo Gezisi yapacağımız için rahat spor ayakkabılarınızı giymenizi öneririz. Sicilya Adası’nın kuzeybatısında yer alan Palermo’da, Roma Mimaris’ini yansıtan yapıtlar, estetik görünümlü heykeller ve volkanik kayalardan yapılmış tarihi evler göreceğimiz yerlerin başında geliyor. Öğle Yemeği’mizi yerel bir restoran da alıyoruz. Yemeğimizin ardından 3 tekerli ufak arabalarla Şehir
Turu yapıyor ve akşam üstü Taormina’ya geri dönüyoruz. Akşam Yemeği ve geceleme otelimizde.

5.Gün / 14 Mart 2020 – Cumartesi / Taormina – Godfather Köyü
Sabah kahvaltımızın ardından keşfedeceğimiz Savoca, ünlü “Godfather” filmlerinin çekildiği bölge olarak biliniyor. Bu gezimizde Godfather Villası’nı geziyor ve bir kahve molası veriyoruz. Sonrasında Bar Vitelli’ye gidiyor, Corleone’nin gittiği bu barda Sicilya Bölgesi’ne özel Kokteyl tarzında Tapas Öğle Yemeği’mizi alıyoruz. Sonrasında ise Taormina’ya dönüş ve serbest zaman. Akşam Yemeği’mizi, Santa Teresa de Riva Aloha Mare’de alıyoruz. Geceleme otelimizde.

6.Gün / 15 Mart 2020 – Pazar / Taormina – Catania – İstanbul
Sabah kahvaltımızın arından otelimizden ayrılıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz alışveriş için şehir merkezinde vakit geçirebilirler. Öğlen, buluşma ve havaalanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1396 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a saat 15:50’de hareket ve yerel saat ile 20:10’da varış.

UÇUŞ DETAYLARI:
10 Mart 2020 İstanbul – Malta TK 1369 08:00 (Hareket) 08:35 (Varış)
15 Mart 2020 Catania – İstanbul TK 1396 15:50 (Hareket) 20:10 (Varış)

ÜCRETLER:
İki Kişilik Odada Kişi başı : 2890 Euro
Tek Kişilik Oda Farkı : 890 Euro

FİYATIMIZA DÂHİL OLAN HİZMETLER:

 • Türk Hava Yolları Tarifeli Seferleri ile İstanbul – Malta // Catania – İstanbul Arası Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Malta’da 1. Sınıf Otelimizde 2 Gece, Oda & Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Taormina’da 1. Sınıf Otelimizde 3 Gece Oda & Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Saffet Emre Tonguç ve Serda Büyükkoyuncu Eşliğinde Programda Belirtilen Tüm Geziler
 • Tüm Kale & Şato Girişleri
 • Programda belirtilen restoranlar veya benzerlerinde Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Tam Kapsamlı İptal, Kaza ve Sağlık Sigortası
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı
 • Gezi boyunca turlar esnasında kullanabileceğiniz Özel Kulaklıklar
 • Havaalanı Vergileri

FİYATIMIZA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Özel Harcamalar
 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Schengen Vize Ücreti