Cruise BrandsCruise Brands
Forgot password?

SAFFET EMRE TONGUÇ ve SERDA BÜYÜKKOYUNCU Eşliğinde BÜYÜLÜ FAS

SAFFET EMRE TONGUÇ ve SERDA BÜYÜKKOYUNCU Eşliğinde BÜYÜLÜ FAS

9 Kasım 2021 Tarihinde

4 Gece – 5 Gün

Günümüzün modern dünyasından adeta tarihte geriye götüren Medina sokaklarına, büyüleyici Atlas Dağları’ndan Sahara Çölü’ne kadar uzanan, bu kadar çok zıtlık ve karşıtlığın bir uyum içerisinde yaşamasına hayret edeceğiniz bir deneyime davet ediyoruz sizleri…

GEZİ PROGRAMI:
1.Gün / 9 Kasım 2021 – Salı / İstanbul – Marrakesh
İstanbul Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde sabah saat 09:00’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Türk Hava Yolları’nın TK 619 sefer sayılı uçuşu ile saat 11:20’de Marrakeş’e hareket ve yerel saat ile 14:40’da varış. Varışı takiben özel otobüsümüz ile 4 gece boyunca konaklayacağımız otelimize gidiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından Sayın Saffet Emre Tonguç eşliğinde Marrakeş panoramik yürüyüş turu ve Akşam “Hoş Geldiniz” yemeği. Geceleme Marrakesh merkezinde yer alan 1.Sınıf otelimizde.

2.Gün / 10 Kasım 2021 – Çarşamba / Bahia Sarayı & Agafay Çöl Kampı
Sabah kahvaltımızdan sonra harika bir gün bizleri bekliyor… İlk durağımız Bahia Sarayı. Bahia Sarayı, Marrakeş’te bulunan sekiz hektarlık bir 19.yüzyıl sarayıdır. Fas kültürünün başyapıtlarından ve ülkenin kültürel mirasının en önemli anıtlarından birisidir. Hassan II tarafından inşaa edilmiştir. Bahia Sarayı’nın ardından muhteşem bir atmosfere doğru yola çıkıyoruz. Agafay Çöl Kampı’na gidiyor, develer ile çölde geziyor, öğle yemeğimizi lüks çöl çadırlarında tadıyor ve modern dünyadan bir süreliğine de olsa uzaklaşıyoruz. Büyük beyaz çadırların rustik bir cazibe ile döşendiği, antika sandıkların, ahşap mobilyaların olduğu ve rengarenk kilimleri ile çadırlardan çok etkileneceksiniz. Muhteşem fotoğraflar ve anılarla Marrakesh’e dönüyoruz.
Sıradaki durağımız Koutoubia Camii. Akşam üzeri güneşin batımıyla harika bir manzaraya sahip olan Koutoubia Camii, ziyaretimizin ardından Diemma El Fna meydanına gidiyoruz. Kısa bir serbest zamanın ardından otelimize dönüyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeğimiz, farklı bir atmosfer yaşayacağımız Yakut Restoran’da ve geceleme 1.Sınıf otelimizde.

3.Gün / 11 Kasım 2021 – Perşembe / Essaouira & Marrakesh
Sabah kahvaltımızın ardından balıkçı limanı olarak kabul edilen Essaouira’ya gidiyoruz. Gezimizde, Argan yağının üretim merkezi Cichaoua bölgesini de göreceğimiz yol üzerinden Atlas Okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz şehri Essaouira’ya gidecek ve Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehri tanıyacağız. Uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında kale bölgesini ve balıkçı limanını gezecek, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşaa edilen Medina’yı keşfedeceğiz. Bir çok ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olan ve bir labirenti andıran sokaklar, bembeyaz evler, maviye boyanmış kapılar ve pencereleri fotoğraflayacak, Jimmy Hendrix ve Orson Wells gibi bohem hayatı seçen sanatçıların neden bu şehirde yaşadıklarını daha iyi anlayacaksınız. Öğle yemeğini alacağımız Chez Sam’da yerel lezzetleri de yaşayacağımız bu yemeğin ardından Marrakesh’e dönüyoruz. Arzu eden misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Bu akşam ki yemeğimiz için Jad Mahal Restoran’a gidiyoruz ve ardından geceleme 1.Sınıf otelimizde.

4.Gün / 12 Kasım 2021 – Cuma / Mejorelle Bahçesi & Kasbah Tamadot
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından etkileyici Majorelle Bahçesi’nde turumuza başlıyoruz. Kaktüs ormanı ve Bambu ağaçları ile çevrelenmiş Mejorelle Bahçesi’nin içinde Berberi Müzesi ve Yves Saint Laurent Müzesi olmak üzere iki adet müze bulunmaktadır. Ardından çok özel başka bir tecrübe için Kasbah Tamadot’a gidiyoruz. Yol üzerinde bir Berberi köyünü de ziyaret edecek, ardından dünyaca ünlü Virgin Records’un sahibi Richard Branson’a ait olan otelde öğle yemeğimizi alacak ve bölgeyi gezeceğiz. Akşam saatlerinde Marrakesh’e dönüyor ve dinleniyoruz ve ardından Gala Yemeği’mizi alacağımız La Maison Arabe Restoran’a yolculuğa çıkıyoruz. Geceleme 1.Sınıf otelimizde.

5.Gün / 13 Kasım 2021 – Cumartesi / Marrakesh – İstanbul
Otelimizde sabah kahvaltımızı aldıktan sonra özel otobüsümüz ile Marrakeş Havaalanı’na doğru yola çıkıyoruz.Türk Hava Yolları’nın TK 620 sefer sayılı uçuşu ile saat 15:40’da İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 22:45’de varış.

UÇUŞ DETAYLARI:
9 Kasım 2021 İstanbul – Marrakesh TK 619 11:20 (Kalkış) 14:40 (Varış)
13 Kasım 2021 Marrakesh – İstanbul TK 620 15:40 (Kalkış) 22:45 (Varış)

OTEL DETAYLARI:
2CIELS LUXURY BOUTIQUE HOTEL & SPA
Adres : Rue Oued el Makhazine, Angle Rue Imam Chafai
Telefon : + 212 524 359 550

ÜCRETLER:
İki Kişilik Odada Kişi başı : 3190 Euro
Tek Kişilik Oda Farkı : 790 Euro
Odada 3.Kişi : 2890 Euro

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN HİZMETLER:

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul – Marrakesh – İstanbul Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Marrakesh’de 4 gece 1. Sınıf otelde Oda + Kahvaltı Konaklama
 • Programda belirtilen Tüm Transferler
 • Programda belirtilen Tüm Geziler
 • Öğle Yemekleri
 • Akşam Yemekleri
 • Saffet Emre Tonguç eşliğinde Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Tüm gezilerde Özel Kulaklıklar
 • Havaalanı Vergileri
 • Tam kapsamlı Kaza, Sağlık, Covid ve İptal Sigortası
 • Yurtdışı Çıkış Harcı

FİYATLARIMIZA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Öğle ve Akşam Yemeklerindeki İçecekler
 • Kişisel Harcamalar

NOT : Fas, Türkiye Cumhuriyeti Pasaport sahiplerinden vize istememektedir.