Cruise BrandsCruise Brands
Forgot password?

ŞEKER BAYRAMI’NDA MUHTEŞEM PUGLİA

SAFFET EMRE TONGUÇ VE SERDA BÜYÜKKOYUNCU EŞLİĞİNDE

ŞEKER BAYRAMI’NDA MUHTEŞEM PUGLİA

BARİ & POLİGNANO A MARE & ALBEROBELLO & MARTİNA FRANCA & OSTUNİ BRİNDİSİ & LECCE & MATERA

03 HAZİRAN 2019 / 4 GECE – 5 GÜN

GEZİ PROGRAMI:

1.Gün / 03 Haziran 2019 – Pazartesi / İstanbul – Bari – Polignano a Mare
İstanbul Havaalanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarında sabah 07:00’da buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1445 sefer sayılı uçuşu ile saat 08:50’de Bari’ye hareket. Yerel saat ile 09:55’de varışımızı takiben bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Bari Şehir Turu’muza başlıyoruz. Aziz Nikola Bazilikası ve Teatro Margarito başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Yerel bir restoranda Öğle Yemeği’mizi aldıktan sonra bölgenin en harika manzaralarından birine sahip olan bölgesi Polignano a Mare’ye doğru yola çıkıyoruz. Mağaraların ve kayaların üzerine kurulmuş olan bu kasaba turkuaz suları, badanasız eski evleri ve kumsallarıyla sizleri çok etkileyecek. Gezi sonrası otelimize yerleşme ve dinlenme. Akşam Yemeği’mizi yerel bir restoranda alıyoruz. Geceleme otelimizde.

2.Gün / 04 Haziran 2019 – Salı / Alberobello – Martina Franca – Ostuni
Sabah kahvaltısı sonrasında, UNESCO Dünya Mirası listesinde olan Alberobello’ya hareket ediyoruz. Burada ünlü koni şeklindeki çatıları ile Trulli Evleri’ni göreceğiz. Gezilerimizin ardından yerel bir restoranda Öğle Yemeği’mizi alıyoruz. Daha sonrasında Apulian Barok tarzının en güzel örneklerinin bulunduğu, tarihi kent Martina Franca’ya doğru yola çıkıyoruz. Şehrin dar ve şirin sokaklarında bulunan kafelerde kahve keyfi yapabilirsiniz. Turumuza, Beyaz Şehir olarak anılan Ostuni ile sonlandırarak otelimize geri dönüyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız Akşam Yemeği sonrasında konaklama otelimizde.

3.Gün / 05 Haziran 2019 – Çarşamba / Brindisi – Lecce – Otranto
Sabah kahvaltımızın ardından , Brindisi ve Lecce Turu için hareket ediyoruz. Piazza Duomo, San Catadlo Amfitiyatro’su, Assunta Katedrali ve büyüleyici kulesi, Ruhban Sarayı ve Santa Croce Basilikası göreceğimiz yerler arasındadır. Yerel bir restoranda alacağımız Öğle Yemeği’nin ardından Otranto’ya doğru yola çıkıyoruz. Lakabı “Doğuya Açılan Kapı” olan Otranto; Osmanlı Devleti’nin bir süre işgal ettiği bir kent ve şehirdeki birçok yapı UNESCO Dünya Mirası listesinde. Tur sonrası Bari’ye dönüş, Akşam Yemeği ve geceleme otelimizde.

4.Gün / 06 Haziran 2019 – Perşembe / Matera
Sabah kahvaltısının ardından Matera Turu’muz için hareket ediyoruz. Matera; Güney İtalya’nın Basilicata Bölgesi’nde yer alan UNESCO Dünya Mirası listesindeki bir şehirdir. Yapıları nedeniyle de dünya tarihi üzerinde yerleşimin devam ettiği en eski şehirdir. Öğle Yemeği’mizi yerel bir restoranda aldıktan sonra gezimize devam ediyoruz. Matera; farklı manzaraların , sınırların, medeniyetlerin, kültürlerin birleştiği bir şehirdir. Matera’da bulunan, neolitik, Bronz ve Demir Çağları’na ait seramik ve paleolitik kalıntıları Ridola Ulusal Müzesi’nde sergilenmektedir. Akşam saatlerinde dönüş, yerel bir restoranda alacağımız Akşam Yemeği ve geceleme otelimizde.

5.Gün / 07 Haziran 2019 – Cuma / Bari – İstanbul
Sabah kahvaltımızın ardından odalarımızı boşaltarak Bari Havalimanı’na transfer. Gümrük ve pasaport işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1446 sefer sayılı uçuşu ile saat 10:55’de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 14:05’de varış.

Ücretler:
Çift Kişilik Odada Kişi başı : 2950 €
Tek Kişilik Konaklama Farkı : 3740 €

Fiyatımıza Dahil Olan Hizmetler:

 • Birinci Sınıf Otelimizde 4 gece Oda & Kahvaltı Dahil Konaklama
 • Türk Hava Yolları Tarifeli Seferleri ile İstanbul – Bari – İstanbul Arası Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Saffet Emre Tonguç ve Serda Büyükkoyuncu Eşliğinde Programda Belirtilen Geziler
 • Tüm Transferler
 • Lokal Restoranlarda Alınacak 4 Akşam ve 4 Öğle Yemeği
 • Tam Kapsamlı İptal, Kaza ve Sağlık Sigortası
 • Tüm Gezi Boyunca Günlük Turlar
 • Giriş Ücretleri
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı
 • Gezi Boyunca Turlar Esnasında Kullanabileceğiniz Özel Kulaklıklar

Fiyatımıza Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Kişisel Harcamalar
 • Schengen Vize Ücreti
 • Yemeklerde Alacağınız İçecekler