Cruise BrandsCruise Brands
Forgot password?

VIETNAM , LAOS ve KAMBOÇYA

Saffet Emre Tonguç ve Serda Büyükkoyuncu Eşliğinde

Vietnam, Laos ve Kamboçya

29 Ekim – 09 Kasım 2019 / 11 Gece – 12 Gün

Yakın zamanda savaşlarla yoğrulmuş 4000 yıllık bir tarih ve yaklaşık 54 farklı etnik grubun şekillendirdiği zengin bir kültür… Budizm’in kalbi Laos ve Asya’nın önemli uygarlıklarından Kamboçya bu seferki rotamız. Sizlerle bu gizemli ve bir o kadar da büyüleyici bölgeyi beraber keşfedeceğiz. Keyfine doyamayacağınız sokaklar, farklı lezzetler, sınırsız alışveriş imkanları ve hafızalarınıza kazınacak muhteşem bir doğa sizleri bekliyor.

GEZİ PROGRAMI:

1.Gün / 29 Ekim 2019 – Salı / İstanbul – Saigon
İstanbul Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 00:05’de buluşma. Türk Hava Yolları’nın TK 162 sefer sayılı uçağı ile Vietnam, Ho Chi Min Havaalanı’na 02:15’de varış. Yerel saat ile 17:00’da varış. Varışımızı takiben otelimize yerleşme ve sonrasında “Hoşgeldiniz Yemeği”.

2.Gün / 30 Ekim 2019 – Çarşamba / Saigon
Bugünkü Tam Gün turumuzda; kahvaltımızın ardından Vietnam’ın meşhur Cu Chi Tünelleri’ni geziyoruz. 250 km.lik bir uzunluğa sahip olan bu tüneller, savaşta çok büyük rol oynayarak savaşın gidişatını değiştirmiştir. İçinde neredeyse bir dünya yaratılmış olan bu mühendislik harikası daracık tüneller bir çok belgesele de konu olmuştur. Öğle yemeğimizi, yerel bir restoranda aldıktan sonra Saigon’u geziyoruz. Sömürge döneminde yapılmış bir çok binayı göreceğimiz bu gezimizdeki bazı yerler; Tarihi Postane, Çin Mahallesi, Başkanlık Sarayı ve Ben Than Çarşı’sı. Sizleri hayrete düşürecek kadar çok sayıda olan motorsikletlerin sayısı kentte yaşayan nüfustan daha fazla… Akşam yemeğimiz yörenin seçkin restoranlarından birinde.

3.Gün / 31 Ekim 2019 – Perşembe / Saigon – Mekong Deltası
Kahvaltımızın ardından Saigon’u arkamızda bırakarak Mekong Deltası’na doğru yola koyuluyoruz. Kendilerine su üstünde bir yaşam kurmuş olan bölge halkı sizleri farklı bir kültürle tanıştıracak. Bize özel teknemiz ile yapacağımız gezimizde bu bölgede yerel halkın yaşamına tanıklık ederken yöre halkının kültürüyle de tanışacağız. Gezimizin ardından Saigon’a geri dönüyoruz. Akşam yemeğimiz bu farklı bölgeyi kendi deneyimlerinizle keşfetmek için serbest. Geceleme otelimizde.

4.Gün / 01 Kasım 2019 – Cuma / Hoi An
Sabah erken saatte alacağımız kahvaltımızın ardından “Danang” uçuşumuz için hareket ediyoruz. Yerel saat ile Danang’a saat 10:50’de varış ve akabinde Cham Müzesi gezisi. Cham heykellerinin en iyi koleksiyonuna ev sahipliği yapan bu müze sizlere yörenin tarihi hakkında da bilgi verecek. Müzenin ardından Hoi An’a bir yolculuktan sonra otele yerleşip Öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğleden sonra bir ailenin 5.kuşağının halen yaşadığı bir Çin Evi, yarısı dükkan yarısı ev olan yüzyıllık evler, ‘’Huzurlu Buluşma Mekanı’’ anlamına gelen Japon Köprüsü Hoi An’da göreceğimiz yerler arasında.Unesco Dünya Mirası Şehirleri arasında yer alan bu sevimli şirin kasaba sizi bir rüya alemine götürecek. Güneş battıktan sonra fenerleriyle bizlere adeta bir şölene katılmış hissi uyandıracak bu kasabayı doyasıya yaşamak, daracık sokaklarında gezinmek ve alışveriş yapabilmek için akşam serbest zaman. Geceleme nehir kıyısındaki otelimizde.

5.Gün / 02 Kasım 2019 – Cumartesi / Hoi An – Hanoi
Sabah kahvaltımızı dilediğimiz saatte alıp, sizleri geçmişe götürecek, zamanın akmayıp mola verdiği Hoi An’ı biraz daha keşfetmeye devam ediyoruz. Öğleden sonra Vietnam’ın başkenti Hanoi’ye uçuyoruz. Yerel saatle 18:20’de şehre varıp otelimize transferimizden sonra odalarımıza yerleşme. Akşam yemeğimizi yöresel bir restoranda alıyoruz. Geceleme otelimizde.

6.Gün / 03 Kasım 2019 – Pazar / Hanoi
Kahvaltımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Vietnam’ın en kalabalık ikinci şehri olan Hanoi bizlere tarihi ve kültürel güzellikler sunacak. Şehirde gezeceğimiz yerler arasında Ho Chi Minh Mozolesi, Tek sütunlu Pagoda ve Vietnam’ın ilk üniversitesi olarak kabul edilen 11. yüzyılda inşaa edilmiş olan “Temple of Literature” var. Tur sırasında yerel bir restoranda Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Hanoi şehir gezimize devam ediyoruz. Hoan Kiem Gölü ve romantik kırmızı bir köprü ile ulaşılan Ngoc Son Tapınağı ve şehrin Eski Bölgesi görülecek yerler arasında. Akşamüstü Hanoi’nin ünlü Su Kuklaları Şov Gösterisi turumuz kapsamında. Akşam yemeğimiz serbest. Geceleme otelimizde.

7.Gün / 04 Kasım 2019 – Pazartesi / Hanoi – Halong Körfezi
Erken alınan kahvaltımız sonrasında 4 saatlik bir otobüs yolculuğunun ardından doğası ile bizleri bir hayal alemine götürecek Halong Körfezi’ne varıyoruz. Unesco Dünya Mirasları Listesinde olan bu körfez, sayısız mağaraya ve eşsiz güzellikte koylara sahip. Yöreye varışımızın ardından gemimize biniyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Gün içinde gemimiz ile gideceğimiz gezilerimizin dışında yöre mutfağı hakkında bilgiler alacağımız bir de yemek kursumuz olacaktır. Öğle ve Akşam yemeğimizi, muhteşem manzaralar eşliğinde gemimizde alırken sabah saatlerinde Tai Chi deneyimini yaşamanızı da özellikle tavsiye ediyoruz. Geceleme gemimizde.

8.Gün / 05 Kasım 2019 – Salı / Hanoi – Luang Prabang
Kahvaltı eşliğinde bu eşsiz yörenin keyfini biraz daha çıkardıktan sonra otobüsümüzle Hanoi’ye dönüyoruz. Şehirde alışveriş ve yemek için serbest zaman sonrası 19:30 uçağı ile Luang Prabang’a gidiyoruz. Laos’a varışımızın ardından otele yerleşme ve Akşam yemeği. Geceleme otelimizde.

9.Gün / 06 Kasım 2019 – Çarşamba / Luang Prabang
Bugün kahvaltı öncesinde erkenden yola çıkıyor yüzlerce Budist rahibin manastırlarından çıkıp yerli halk ve turistlerden günlük yemeklerini topladıkları Alms Giving Töreni’ne şahit olacağız. Sonrasında her türlü yiyeceğin satıldığı Phousi Pazarı’nı gezip kahvaltı için otelimize dönüyoruz. Kahvaltı sonrası Tam Günlük şehir turumuzda yüzlerce Buda heykelinin konduğu Pak Ou Mağarası’nı gezeceğiz. Yöredeki küçük bir köyde pirinç viskisinin yapımını görecek, nehir kıyısındaki yaşamı izleyeceğiz. Yerel bir restoranda alacağımız Öğle yemeğimizin ardından Kraliyet Sarayı’nı gezecek, Budist Tapınakları’nı görürken bu din hakkında bilgi edineceğiz. Akşam yemeği, meşhur gece pazarını gezmek ve alışveriş için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

10.Gün / 07 Kasım 2019 – Perşembe / Luang Prabang – Siem Reap Kamboçya
Sabah serbest zaman sonrası 14:15’te Siem Reap Kamboçya uçuşu için havaalanına transfer. 16:15 varışımızın ardından otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği, gece pazarı, renkli barları ve restoranları ile ünlü Pub Street’i gezmek ve keşfetmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

11.Gün / 08 Kasım 2019 – Cuma / Siem Reap Kamboçya
Kahvaltı sonrasında Tam Gün Yemekli turumuzda Angkor Tapınaklar Bölgesi’ni geziyoruz. Devasa genişlikte bir alana yayılan bu Açık Hava Müzesi, Dünya Unesco Mirasları Listesindeki yerini fazlasıyla hak ediyor. Güney Kapısı, Bayon,
Ta Prohm gezilerimizin ardından Öğle yemeğimizi alacağız. Yemek sonrası yöredeki yüzlerce tapınağın en büyüğü Angkor Wat’ı ziyaret edeceğiz. Gala yemeğimiz, Apsara Dans Gösterisi eşliğinde gerçekleşecektir. Geceleme otelimizde.

12.Gün / 09 Kasım 2019 – Cumartesi / Siem Reap Kamboçya – Bangkok – İstanbul
Bu son günümüzde kahvaltımızın ardından tekrar Angkor Sit alanına dönüyor ve diğer önemli tapınakları ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından ise Tonle Sap Gölü’ne giderken yolda küçük kasabalar ve pirinç tarlalarını göreceğiz. Siem Reap’a 15 km. uzaklıkta olan Tonle Sap, dünyanın eşsiz ekolojik su havzalarından biridir. Kamboçyalı’lar için yaşamın kaynağı olan bu gölde, tekne gezimiz sırasında günlük hayata ve yörenin yaşam tarzına tanık olacağız. Tur sonrasında Bangkok uçuşumuz için havaalanına transfer. Bangkok’a varışı takiben THY’nın saat 23:50’deki TK 069 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a dönüyoruz, hafızamıza kazınan muhteşem kareler ve hayatımıza kattığımız tatlı anılar ile…

ÜCRETLER:
İki Kişilik Odada Kişibaşı : 6390 €
Tek Kişi Konaklama : 7950 €

Fiyatımıza Dahil Olan Hizmetler:

 • Gidilen şehirlerde 1.Sınıf otellerde 11 gece Oda + Kahvaltı Konaklama. Halong Körfezi’nde 1 gecelik gemideki konaklama
 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul – Saigon / Bangkok – İstanbul arası Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Yörede gezilecek şehir ve ülkeler arasındaki Tüm Ekonomi Sınıfı Uçuşlar
 • Saffet Emre Tonguç ve Serda Büyükkoyuncu Eşliğinde Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Tüm Transferler
 • Gezi boyunca turlarda belirtilen Öğle ve Akşam Yemekleri (Bazı yemekler yöreyi daha iyi keşfedebilmek, bölgenin tadını daha iyi çıkarabilmek için özellikle tur programına ilave edilmemiştir. Önerilerimiz sizlere belirtilen serbest zamanlar öncesi iletilecektir)
 • Tüm gezi boyunca Günlük Turlar, Müze ve Ören yerlerine Giriş Ücretleri
 • Gezilerdeki tüm Tekne Turları
 • Gezi boyunca turlar esnasında kullanabileceğiniz Özel Kulaklıklar
 • Tam kapsamlı Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası
 • Yurtdışı Çıkış Pulu

Fiyatımıza Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Özel Harcamalar
 • Vıetnam, Laos ve Kamboçya Vize Ücretleri
 • Vıetnam Vizesi; gezi öncesinde tarafımızdan, Laos ve Kamboçya vizeleri ise gezi sırasında yerel acentamız tarafından alınacaktır.